14 automobilių apdaužęs bei žmogų sužalojęs Kauno recidyvistas nubaustas lygtine laisvės atėmimo bausme

15IG20150116Snipas0645
Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

14 automobilių apdaužęs ir asmens sveikatą sutrikdęs Kauno recidyvistas išgirdo teismo nuosprendį. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai už įvykdytas nusikalstamas veikas kauniečiui skyrė 10 mėn. laisvės atėmimo bausmę.

Teismo duomenimis, 2023 metų vasario 7 dienos vakarą būdamas neblaivus R. V. viename Kaune esančiame daugiabučio namo kieme sudaužė automobilio „BMW“ galinį stiklą, nulaužė jo valytuvą bei priekinį dešinės pusės veidrodėlį. Įrodyta, jog tęsdamas nusikalstamą veiką, R. V. tą patį vakarą sudaužė dar trylikos automobilių veidrodėlius.

Teismas taip pat konstatavo, kad 2021 m. gegužės 16 d. R. V. viešoje vietoje, taip pat būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, veikdamas bendrininkų grupėje su kitais asmenimis, sužalojo nukentėjusįjį, kuriam dėl patirtų sužalojimų buvo konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Teisiamųjų posėdžių metu R. V. pripažino savo kaltę, gailėjosi bei žadėjo atlyginti asmenims padarytą žalą.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė tiek į lengvinančias, tiek į sunkinančias aplinkybes. Sunkinančiomis aplinkybėmis pripažinta ne tik tai, kad asmuo nusikaltimą padarė būdamas neblaivus, bet ir tai, jog nusikalstamos veikos įvykdytos jam būnant recidyvistu.

Subendrinus bausmes kauniečiui paskirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Paskirtos 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu įpareigojant asmenį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje. Byloje taip pat tenkinti nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai turtinės žalos atlyginimui.