120 šimtukų derlius vainikuotas pietumis su meru

Šiauliai
Audronio Rutkausko ir Vitalio Lebedžio nuotr.
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiandien trys geriausi miesto abiturientai, gavę po tris 100 balų įvertinimus iš brandos egzaminų, susitiko su miesto meru Artūru Visocku, pasidalijo savo ateities planais ir kartu su savo šeimos nariais susėdo prie bendro pietų stalo.

 

120 šimtukų derlius

Šiais metais Šiauliuose - 120 „šimtukų“ derlius ( 2019 m. buvo 93). Brandos atestatus gauna 1244 abiturientai. Po vieną šimtuką gavo 85 abiturientai, po du šimtukus - 13 abiturientų, po tris šimtukus - 3 abiturientai. Šiandien miesto meras Artūras Visockas pasveikino J. Janonio gimnazijos abiturientus Gintarę Mačernytę (3 šimtukai) ir Arijų Lengvenį (3 šimtukai), Lieporių gimnazijos abiturientą Vilių Puškunalį (3 šimtukai).

„Susirinkome čia išreikšti padėką už tą darbą, kurį darote“, - susirinkusius moksleivius sveikino A. Visockas.

 

Laukia medicinos studijos

J. Janonio gimnazijos abiturientė Gintarė Mačernytė žada likti Lietuvoje ir studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Mergina gavo aukščiausius įvertinimus iš anglų kalbos, matematikos bei biologijos egzaminų. Stropi abiturientė sako, jog visada buvo savarankiškai besiruošiantis žmogus, tad ir prieš egzaminus korepetitorių neprireikė.

Paklausta, kaip pavyko daugybės atgarsių sulaukęs matematikos egzaminas, Gintarė neslėpė, kad iš šio egzamino tikėjosi mažiau.

„Liksiu Lietuvoje, studijuosiu VU mediciną. Jau daug metų apie tai galvoju. Apie studijas Šiauliuose minčių nebuvo, o apie užsienį pagalvodavau, tačiau nusprendžiau likti čia. Anglų egzaminas nepasakyčiau, kad buvo sunkus, o matematika – jau buvo ką veikti. Pati nustebau, kad gavau šimtuką. Maloniai nustebino. Labai gerai, kad Šiauliai turi tokią piniginę paskatą abiturientams. Kiek žinau, kituose miestuose nėra tokių dovanų, tai labai pradžiugino“, - sako Gintarė.

Merginos sėkmės paslaptis – tikėti savimi ir siekti to, ko trokšti.

Matematikos egzaminas buvo įdomus

J. Janonio gimnazijos abiturientui Arijui Lengveniui matematikos egzaminas pasirodė pakankamai įdomus, o kalbant apie ateities planus, vaikinas kels sparnus iš Lietuvos.

„Šimtukus gavau iš informacinių technologijų, matematikos ir anglų kalbos egzaminų. Teko intensyviai ruoštis. Kai visi kalba, kad matematikos egzaminas buvo labai sunkus, aš galvoju, kad buvo pakankamai įdomus. Maloniai nustebino. Planuoju Anglijoje studijuoti informacines technologijas. Mane gana neseniai link to pastūmėjo, nes traukia kita aplinka, kita kultūra. Po studijų planuoju grįžti į Lietuvą, gal net į Šiaulius“, - pasakoja Arijus.

Vaikino sėkmės paslaptis – dirbti, nusiteikti, išsimiegoti ir pasitikėti savimi.

Daug savarankiško darbo

Vilius Puškunalis šimtukus taip pat gavo iš matematikos, anglų kalbos bei informacinių technologijų egzaminų. Vaikinas sako, kad savarankiškas indėlis į puikius rezultatus – raktas į sėkmę.

„Egzamine buvo tai, ko ir tikėjausi. Anglų kalbai reikia naudotis internetu ir bendrauti su anglakalbiais, o matematikai ir informatikai – daug savarankiško darbo“, - sako Vilius.

Abiturientas planuoja studijuoti Programų sistemas Vilniaus universitete ir, gal būt, ateitį kurti sostinėje, nes informatikos srityje Vilniuje yra ženkliai daugiau darbo vietų.

120 šimtukų – 12 tūkstančių eurų

Dar birželio mėnesį Šiaulių miesto taryba priėmė sprendimą, jog už kiekvieną šimtuką bus skiriama 100 eurų premija abiturientui. Miesto meras sako, jog labai simboliška, kad turime 120 šimtukų, o Taryba dar vasaros pradžioje, lyg aiškiaregiai paskyrė tam 12 tūkstančių eurų.

„Unikalus sutapimas! O šį kartą atėjau pagal tą patį Tarybos sprendimą įteikti padėkas. Kad tai nebūtų formalu – papietausim, pakalbėsim. Pagrindinis tikslas, be jokios abejonės, pagarba už darbą, už pastangas. Antrasis, toks paslėptas tikslas, tuos žmones ateityje prisikalbinti grįžti į Lietuvą, į Šiaulius“, - juokavo Artūras Visockas.

Pasak Šiaulių miesto mero, lobis turėti tokius žmones šalyje, mieste, nes Lietuva – nuostabi šalis ir su šiek tiek pastangų galime turėti labai gerą gyvenimą.