100-metės Marijonos Stašauskienės ilgo gyvenimo receptas: nepavydėkite ir nesinervuokite, džiaukitės tuo, ką turite

395a8915
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Kauno rajonas turi gražią tradiciją sveikinti 100 metų sukaktį mininčius pakaunės žmones. Šįkart paminėti garbingą jubiliejų savivaldybės komanda vyko į Raudondvarį, kur gyvena jubiliatė Marijona Stašauskienė.

Su 100-uoju gimtadieniu senolę sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Raudondvario seniūnė Daiva Bulotienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė.

„Jūsų gyvenimas buvo kupinas meilės, šilumos ir kasdienio rūpesčio, ugdant jaunąją kartą. Šiandien norisi palinkėti jums stiprios sveikatos ir džiugesio sklidinų dienų“, – sveikino jubiliatę meras V. Makūnas.

Marijona gimė kovo 15 dieną Dzūkijoje. Su tėvais, seserimi ir broliu gyveno Garliavoje. Baigusi mokyklą ištekėjo ir persikėlė gyventi į Kauną, Petrašiūnus.

Visą gyvenimą jubiliatė dirbo vaikų darželyje, rūpinosi mažaisiais, buvo jų auklėtoja. „Darželyje pradirbau 30 metų, iki pensijos. Darbas man buvo kaip antri namai. Labai mylėjau vaikus, o jie mane“, – prisiminimais dalinosi senolė.

Kartu su vyru M. Stašauskienė užaugino dukrą Izoliną. Senolė turi vieną anūką, proanūkę ir proproanūkę.

„Ilgą laiką gyvenau viena, tačiau sunkiai jau judu, tad persikrausčiau pas dukrą, kuri mane globoja. Mano Izolina – auksinė žmogus. Visiems linkėčiau turėti tokią dukrą. Kasdien mane lepina įvairiais saldumynais, kuriuos labai mėgstu“, – gyrė savo dukrą Marijona.

100-metės dukra patvirtino, kad mamos sveikata puiki, tik vaikščioti be kitų pagalbos sunku. „Mama mėgsta žiūrėti televizorių, anksčiau daug skaitydavo, ypač romanus“, – apie mamą pasakojo dukra.

Pasiteiravus jubiliatės, koks gi jos ilgo gyvenimo receptas, atsakė nė nesudvejojusi. „Negerkite, nesinervuokite, nepavydėkite, džiaukitės tuo, ką turite. Aš nė nepajutau, kaip prabėgo 100 metų. Mano mamytė irgi ilgai gyveno, mirė būdama 97 metų“, – vardino Marijona.