PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Sausio 17 d. 19:53

10 odos priežiūros įpročių, kurių turėtumėte atsisakyti dar šiandien

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


199859

Nuo miego nenusivalius makiažo iki rūkymo – blogi įpročiai gali pakišti koją spindinčiai, skaisčiai odai, kurios norite. Pakeiskite šiuos įpročius ir tvirtu žingsniu keliaukite sveikos odos link.

Netinkama priežiūra gali lemti sudirgusią, nemalonią, besilupančią odą. Jei nesidžiaugiate savo atspindžiu veidrodyje, skirkite kelias minutes apžvelgti savo odos priežiūros rutinai. Šie blogi įpročiai yra itin dažni – didelė tikimybė, kad rasite bent vieną, kurį galėtumėte nutraukti ir bent šiek tiek pakeisti savo odos išvaizdą ir pojūtį.

  1. Rūkymas. Dermatologų teigimu, rūkančiųjų oda sensta greičiau, jie taip pat labiau kenčia nuo žalingo saulės spindulių poveikio, ankstyvo raukšlėjimosi, gelsvo odos atspalvio. Be to, rūkymas padidina tikimybę susirgti odos vėžiu. Tai gali būti vienas sunkiausiai įveikiamų įpročių – jei jums šis iššūkis per sunkus, visuomet galite kreiptis į savo gydytoją ar vaistininką pagalbos.
  2. Miego trūkumas. Tyrimais įrodyta, kad miego trūkumas veikia odą biocheminiu lygiu, todėl greitai atsiranda raukšlių, atrodote pavargęs. Nesistenkite užmaskuoti miego trūkumo ženklų – verčiau pabandykite išmiegoti 8 valandas per naktį.
  3. Spaudymas ir krapštymas. Stresas, bėrimai, vaistai ir vabzdžių įkandimai yra dažnos odos spaudymo ir krapštymo priežastys. Pradėjus kasytis, padidėja nervai, kurie perduoda kasymosi impulsą smegenims, nors priežasties niežėti jau ir nebėra. Dažnas krapštymasis taip pat gali būti psichinių ar neurologinių sutrikimų simptomas. Jei tai jums kelia problemųaptarkite tai su šeimos gydytoju.
  4. Makiažo nenusivalymas. Kai kurie žmonės užmiršta nusivalyti makiažą dieną ar dvi be jokio neigiamo poveikio jų odai, tačiau kiti, vieną naktį išmiegoję nenuvalytu veidu, ryte „puošiasi“ spuogeliais. Švari oda yra labai svarbi, todėl pasirūpinkite kasdiene veido priežiūros rutina, naudodami jūsų odos tipui tinkamus produktus.
  5. Kremo nuo saulės nenaudojimas. Juo nesitepdami, padidinate tikimybę susirgti odos vėžiu, įskaitant ir pačią rimčiausią jo rūšį – melanomą. Daug žmonių nenaudoja kremo nuo saulės, daug laiko praleidžia lauke, nesisaugo. Įpraskite pasitepti apsauginiu kremu, kurio SPF būtų bent 30, kiekvieną odos lopinėlį, kuriam gali kliūti tiesioginių saulės spindulių.
  6. Per dažnas ar per smarkus šveitimas. Odos šveitikliai reklamuojami visur, tačiau ar iš tiesų jie reikalingi? Oda natūraliai atsinaujina per 6 savaites. Per smarkus šveitimas lemia sausą, sudirgusią, paraudusią odą – verčiau tinkamai ją nuvalykite ir pamaitinkite. Jei visgi norite naudoti šveitiklį, tai darykite kartą per savaitę, jei jūsų oda sausa, arba dukart, jei riebi.
  7. Netinkami odos priežiūros produktai. Išsirinkti tinkamus produktus galima tik išbandant. Jei jūsų oda labai sausa, rinkitės aliejaus pagrindo gaminius. Jei riebesnė – vandens. Sausumas, niežulys, sudirgimas yra ženklai, kad pasirinkote neteisingai. Dermatologai, kosmetologai gali patarti ir pasiūlyti jums tinkamesnių priemonių.
  8. Tik veido priežiūra. Jei nesirūpinate oda žemyn nuo kaklo, galite susidurti su dviem problemomis: sausais ir saulės paveiktais plotais. Žmonės dažnai naudoja maitinamąsias priemones veidui, bet pamiršta kitas kūno vietas, kurios taip pat gali būti išsausėjusios ar suskirdusios. Arba naudoja kremą nuo saulės tik veidui, o nugaros, rankos, kojos lieka neapsaugotos. Odos vėžys gali atsirasti bet kurioje vietoje, todėl, besirūpindami veidu, nepamirškite visų kitų kūno dalių.
  9. Nešvarūs makiažo šepetėliai – jie, kaip ir kempinėlės, gali būti tikros bakterijų veisyklos. Kad neperkeltumėte bakterijų ant odos, reguliariai juos plaukite arba keiskite naujais. Jei jūsų oda pažeista, gali pradėti vystytis infekcija. Be to, dermatologai pataria nesidalinti šepetėliais ar kempinėlėmis su kitais – taip gali būti perduodamos infekcijos. Taigi norėdami turėti sveiką veido odą, naudokite švarias priemones ir neskolinkite jų kitiems.
  10. Prie skruosto prispaustas telefonas. Tikriausiai esate girdėję, kad tai lemia spuogų atsiradimą. Dermatologai pastebi, kad kai kurie asmenys yra alergiški medžiagoms, iš kurių gaminami mobilieji telefonai, be to, ant jų paviršiaus yra galybė bakterijų. Dažnai valykite telefonų paviršius ir neturėtumėte nukentėti, laisvų rankų įranga, belaidės ausinės  – taip pat gera idėja.

Pagal užsienio žiniasklaidą.