PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Spalio 2 d. 12:08

Tvarumo ir žalumo siekiantis Kaunas persistengė – dėl siekio mažinti taršą aplink senamiestį nusirito bankrotų banga

Kaunas

Gytės Kuzavinytės nuotr.

Gytė KuzavinytėŠaltinis: Etaplius.LT


321634

Vienas po kito užsirado vis daugiau restoranų Kauno senamiestyje. Nors ši miesto dalis turėtų būti patraukliausia ir lankomiausia vieta, tačiau šiuo metu senamiestyje vykdomi projektai bei prieš kelis mėnesius įvestas sumažintos taršos zonos (STZ) mokestis kelia iššūkių vietos verslams, tarp jų – ir Beatos Nicholson „Jurgis ir drakonas“ restoranui.

Su kuriomis įstaigomis teks atsisveikinti?

Užsidaro ir savo vietą senamiestyje palieka TV laidų vedėjos, kulinarinių knygų autorės Beatos Nicholson bei jos verslininkės sesers Odetos Bložienės įkurtas restoranas „Jurgis ir drakonas“.

Portalo Žmonės.lt kalbinta B. Nicholson teigė, kad vienoje Kauno senamiesčio gatvelių įkurtame restorane vis mažėja lankytojų. Nors vieta ir nėra toli Rotušės aikštės, tačiau klientų srautai vis tiek menki. Pokytis ypač pastebėtas po naujos tvarkos dėl STZ įvedimo. Dėl to žinoma moteris su seserimi uždaro savo įkurtą „Jurgis ir drakonas“ restoraną Kaune.

Tam pačiam portalui O. Bložienė paantrino, kad pastovus remontas turėjo įtakos ne tik „Jurgiui ir drakonui“, bet ir kitiems vietos verslams. Dėl nuolatinių tvarkos darbų bei pokyčių, susijusių su taršos mokesčiu, senamiestis tapo neįdomus ir nemielas lankytojams.

Restoranas „Jurgis ir drakonas“. Gytės Kuzavinytės nuotr.

Su panašia situacija dar šių metų vasarą susidūrė ir kitas senamiestyje įsikūręs restoranas „Juoda druska“. Portalui 15min.lt šio restorano savininkas pripažino, kad sąlygos vystyti maitinimo verslą netoli Rotušės aikštės yra sudėtingos: pastoviai vykdomi tvarkymo darbai, padidintas PMV tarifas ir kiti faktoriai atėmė iš restorano galimybę klestėti. Dėl finansų stygiaus ir prastų sąlygų plėtoti verslą restoranas pradėjo bankroto procedūras dar liepos mėnesį.

Taip pat šių metų kovo mėnesį apie bankrotą paskelbė ir UAB „Polita“, kuriai priklausė restoranas „Selfish Bistro“, įsikūręs prie pat Rotušės aikštės. Ši bankroto byla buvo nukeliavusi iki teismo, kur „Polita“ bandė išgelbėti turimus restoranus ir tęsti jų veiklą, nors ir turėdama skolų. Vis dėlto, šiuo metu „Selfish Bistro“ restoranas jau yra uždarytas.

Kaip skelbia naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“, duris užvėrė populiarus restoranas „Pas Stanley“, barai „Pale Ale“, „rePUBlic No.3“, prieš maždaug dvi savaites užsidarė ir baras „Shamrock“.

Kauniečiai neslepia nusivylimo, kad vienas po kito užsidaro jų pamėgtos maitinimo įstaigos.

Labai gaila, nes kainos šiuose restoranuose dar buvo prieinamos, su draugais tikrai mėgome šias vietas. Labai viliamės, kad bent ateityje šioms vietoms bus lemta įsitvirtinti kitur“, – sakė senamiestyje sutikta kaunietė.

Restoranas „Jurgis ir drakonas“. Gytės Kuzavinytės nuotr.

Senamiestis – jau nebe vieta klestėti

Siekiant sumažinti oro taršą ir spūstis nuo rugpjūčio 1 d. senamiestyje įvesta sumažintos taršos zona (STZ). Nors ši iniciatyva atitinka šiuolaikines aplinkosaugos tendencijas, tačiau ji sukėlė nemažą nepasitenkinimą tarp verslininkų.

Bet kuris į senamiesčio zoną įvažiavęs automobilis turi sumokėti papildomą dviejų eurų mokestį, net jeigu pravažiuoja zoną tranzitu. Tokios pasikeitusios sąlygos padidino daugelio paslaugų tiekėjų kainas, įskaitant ir maisto išvežiotojų bei restoranų, kuriems turi būti pristatomas maistas tiesiai į jų patalpas. STZ mokestis apsunkina ne tik paslaugų tiekimą – mažėja ir lankytojų, kurie nenori brangiau mokėti už įvažiavimą ir paslaugas.

Visų senamiestyje vykstančių pokyčių metu galutinę kainą sumokėti ir negauti pakankamai pelno tenka Rotušės aikštėje ir netoli jos įsikūrusiems verslams. Kadangi sąlygos sudėtingos, vis daugiau restoranų jau atsisveikina su savo klientais ir užsidaro.

Kauno rotušė. Gytės Kuzavinytės nuotr.

Kalėdos bus dar sunkesnės

Kauno mieste kalėdiniu laikotarpiu didžiausia traukos vieta tapdavo būtent Rotušės aikštė, kurioje stovėdavo miesto eglė. Tačiau šiemet žmonės bursis visai kitoje vietoje, netoli Laisvės alėjoje esančio fontano – Vienybės aikštėje. Šaltasis metų laikas dažnai sumažindavo aplink Rotušės aikštę įsikūrusių restoranų lankytojų skaičių, tačiau planai keisti kalėdinės miesto eglės statymo vietą dar labiau pakenks vietos verslams. Kurie verslai nuspręs atsisakyti savo veiklos dar iki didžiųjų švenčių, kad išvengtų didelių nuostolių? Ar tokia „kaina" Kauno miestui nebus per didelė?

Kauno miesto eglė. BNS Fotobanko nuotr.

#KAUNAS#VERSLAS#TVARUMAS#ŽALUMAS#SENAMIESTIS
#RESTORANAS