Žemės dienai skirtame renginyje – masinis mažųjų šiauliečių šokis

Kovo 20 d., pirmadienį, Prisikėlimo aikštėje buriavosi šimtai šiauliečių. Čia iškilmingai pradėtas renginių, skirtų Žemės dienai paminėti, ciklas. Apie 700 Šiaulių miesto švietimo įstaigose besiugdančių vaikų miestiečius džiugino masiniu šokiu – „2017 šokis Žemei“.

Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje iškelta Žemės vėliava. Šiandien čia surengtas nuotaikingas renginys, skirtas Žemės dienai paminėti. Akimis neaprėpiamas mažųjų šiauliečių būrys nusiteikęs šventiškai. Netrukus čia pat prasidės masinis šokis, skirtas Žemei.

Lopšelio darželio „Žiogelis“ priešmokyklinukai sako, kad šis renginys – iš tiesų reikšmingas, mat gamtą ir gyvūniją reikia saugoti ir tausoti.

Pasak organizatorių, šiųmetinis Žemės dienos renginys Šiauliuose subūrė apie 700 dalyvių iš daugiau kaip dvidešimties švietimo įstaigų. Net ir patys mažiausi į šventę atėjo nešini polietileniniais maišeliais, mat čia pat vykdoma pilietinė-meninė akcija „Mažas maišelis – didelė žala“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į taršos mažinimą ir gamtos saugojimą.

„Sugalvojom, kad ypatingą žalą iš tikrųjų plastikinis maišelis daro vandens gyvūnijai ir augalijai. Ir šia maišelio akcija mes kaip ir skatiname nevartoti plastikinių maišelių, nes jų ir irimo laikas didžiulis. Žiūrėsim, gal jų pririšę nebenaudosim“, – sako Asta Vaitkienė, Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja.

Renginio organizatorei antrina lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtoja: „Šiandien mes atėjom švęsti Žemės dienos, nes mes labai rūpinamės savo gamta. Už tai norim žemę apvalyti ir pririnkom didžiulį maišą. Viso darželio vaikučiai rinko ir štai kokį maišą pririnko. O ką čia turit? Čia turim daug polietileninių maišelių. Tėveliai padėjo mums pririnkti. Mes norime, kad mūsų gamta, mūsų šalis, mūsų žemė būtų švari.“

Nors Žemės diena paprastai minima kalbomis ir diskusijomis apie aplinkosaugą, mažieji šiauliečiai nuo kalbų priėjo tiesiai prie darbų. Darželinukų auklėtoja sako, kad vaikučiams nuo mažens skiepijama idėja, kad ateinančioms kartoms privalu palikti švarią gamtą.

„Mes šnekam ir šnekam kas kartą. Vaikštom po gamtą, renkam atliekas. Iš tinkamų atliekų mes gaminame kažką. Ir štai šita savaitė, kaip tik mūsų tema yra „Gamta – mūsų namai“. Šnekėjom nuo pat ankstaus ryto apie atliekas, apie jų perdirbimą, apie gamtos švarinimą. Kas mūsų laukia, jeigu mes nesirūpinsim gamta, tai neaišku, kas ir bus toliau po mūsų“, – teigia pedagogė.

Šventės kulminacija tapo masinis šokis, kurį su didžiuliu užsidegimu atliko visi renginio dalyviai.

Apie Žemės dienai skirtą renginį plačiau žiūrėkite vaizdo reportaže:

Kamilės Knystautaitės nuotr.

Ugnė Liaudanskytė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 4

 1. Aha
  2017-03-21 13:08 Atsakyti Pranešti

  Net sovietmečiu nesumąstydavo tokių demonstratyvių patyčių. Ką tokios akcijos duoda?

 2. hm
  2017-03-20 18:56 Atsakyti Pranešti

  buvo dronas, gal bus galima vaizda is jo pamatyti?

 3. Dalyviai
  2017-03-20 17:42 Atsakyti Pranešti

  Fantastinis mokytojų, darželinukų auklėtojų darbas, visų organizatorių, muzikantų, o svarbiausia pagrindinių dalyvių, mažylių šokis!

 4. su Žemės diena
  2017-03-20 17:28 Atsakyti Pranešti

  Ačiū asociacijai “Gyvoji planeta” ir masinio šokio Žemei sumanytojų komandai “Apkabinkime Žemę”. Puikiai.

Komentaro rašymas