Žemės diena Šiauliuose: nuo vėliavos pakėlimo iki dovanos Žemei – masinio šokio

2017 m. kovo 20 d., pirmadienį, 11.30 val. Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje vyks Žemės dienai paminėti skirtas renginys. Išskirtinę dovaną mūsų planetai – masinį šokį – žada Šiaulių miesto švietimo įstaigų vaikai ir moksleiviai, o pilietine-menine akcija „Mažas maišelis – didelė žala“ bus stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į taršos mažinimą ir gamtos saugojimą. Šventei iškilmingumo suteiks Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija ir Šiaulių miesto atstovo sveikinimas.

Žemės diena paprastai minima diskusijomis aplinkosauginėmis temomis, sprendžiamos planetai kylančios problemos, ieškoma būdų, kaip mažinti gamtai daromą žalą, stengiamasi šviesti visuomenę organizuojant pilietines, kūrybines akcijas, vyksta kiti šventiniai renginiai.
Šiaulių miesto savivaldybės Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento iniciatyva Šiaulių kultūros centro organizuojamas Žemės dienos renginių ciklas prasidės iškilminga Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija ir Šiaulių moksleivių namų muzikos studijos „En-den-du“ instrumentinės grupės „Kalnų ereliai“ (vad. S. Rusevičienė ir L. Dudnikienė) pasirodymu.

Šiaulių miesto švietimo įstaigų vaikai ir moksleiviai, padovanodami „2017 šokį Žemei“, stebins miestiečius. Bendru šokiu siekiama ugdyti vaikų bendruomeniškumą, gilinti pasaulio vientisumo suvokimą, atskleisti žmogaus ir jį supančios aplinkos sąveiką. Dalyvauti masiniame pasirodyme jau užsiregistravo apie 200 moksleivių, tačiau dalyvių skaičius dar ne galutinis, nes registruotis galima iki kovo 17 d.

Skatinant atkreipti dėmesį į ekologines problemas, ieškoti tų problemų sprendimo būdų, organizuojama pilietinė-meninė akcija, kurios dalyviai, atsinešę panaudotų plastikinių maišelių, kartu su Šiaulių kultūros centro dailininke Reda Uogintiene kurs netikėtą bendrą meninę kompoziciją. Maždaug prieš dešimtmetį į buitį atkeliavę plastikiniai maišeliai sukėlė tikrą revoliuciją: jie lengvi, tvirti, atsparūs vandeniui, patogūs naudoti. Džiaugiantis jų pasirodymu ir atsiradimu diskutuota apie gamtos, ypač medžių, saugojimą, popierinių pakuočių atsisakymą. Plastikui sunykti reikia 100 ir daugiau metų, todėl vis labiau pastebima jų žala aplinkai, ypač vandens gyvūnijai ir augalijai, taigi organizuojama pilietine-menine akcija „Mažas maišelis – didelė žala“ norima atkreipti visuomenės dėmesį į vartojimo ir taršos atliekomis mažinimą, gamtos išteklių saugojimą.

Dalyvauti akcijoje „2017 šokis Žemei“ galima registruojantis tel. +370 671 42 901, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt. Registruodamiesi nurodykite įstaigą ar organizaciją, atsakingo asmens vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą ir šokėjų skaičių. Registracija vyksta iki 2017 m. kovo 17 d. Išsami informacija apie šokį: http://apkabinkimezeme.lt/sokis-zemei-pasaulines-zemes-dienos-proga/.

Tradiciniai renginiai, kuriuose skatinama saugoti aplinką, švarinti miestą, Šiauliuose vyks kovo–balandžio mėnesiais.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas