Vyriausybė pritarė planams reformuoti urėdijas

Trečiadienį Ministrų kabinetas išreiškė pritarimą planuojamai valstybinių miškų valdymo reformai, numatančiai sujungti 42 atskiras urėdijas į vieną valstybinę įmonę.

Projektą Vyriausybės posėdyje pristatęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigė, kad tai būtų viena nuosaikiausių reformų, kuri nesudarys prielaidų miškų privatizavimui ar išskirtinių sąlygų dideliems medienos prekybininkams.

“Iš esmės lieka ta pati aukciono principu prekybos mediena sistema, kada lemia kainos dydis”, – sakė K. Navickas.

Aplinkos ministerijos rengiama pertvarka numato įmonės “Lietuvos valstybiniai miškai” steigimą su nepriklausoma valdyba, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais. Prie įmonės būtų prijungta ir Generalinė miškų urėdija bei miškotvarkos institutas. Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 10-14 mln. eurų. Reformuojant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių.

Premjeras Saulius Skvernelis posėdyje dar kartą patikino, kad būsima miškų valdymo įmonė nebus kuriama Vilniuje, todėl pertvarka prisidės prie regionų plėtros.

“Tos darbo vietos, kurios yra regionuose, išliks, jos bus nukreiptos į veiklą, tiesiogiai susijusią su urėdijų veikla. Tie žmonės, kurie neturės kompetencijų – bus galimybė jiems persikvalifikuoti”, – posėdyje kalbėjo Premjeras.

Ministras Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad visos įmonių sutartys, sudarytos su urėdijomis, po pertvarkos liks galioti ir pereis “Lietuvos valstybiniams miškams”.

Premjeras po posėdžio žurnalistams taip pat siūlė nesieti reformos su darbuotojų skaičiaus mažinimu. Esą pertvarkos tikslas yra visiškai kitoks, o kalbas apie atleidimus eskaluojantys pokyčių priešininkai.

Pasak Premjero, reformos tikslas yra efektyviai veikianti, depolitizuota įmonė, kuri neša naudą pirmiausia valstybei ir jos žmonėms. Jis teigė nematantis argumentų prieštarauti reformai.

“Jeigu kalbame apie efektyvų valstybės įmonių valdymą, apie įmonių, kurios turi generuoti grąžą į mūsų valstybės biudžetą, jei kalbame apie mūsų miškų išsaugojimą, jų tinkamą priežiūrą, atkūrimą, depolitizavimą, skaidrų valdybų paskyrimą, skaidrią vadovų atranką, tarp jų ir urėdų, – tai nepritarti tokiems tikslams nėra jokio argumento”, – sakė Premjeras, pridūręs, kad kilęs pasipriešinimas reformai susijęs su šio sektoriaus politizuota veikla.

Premjeras tikisi, kad įstatymų leidėjai dėl valstybinių miškų valdymo reformos spręs jau artėjančioje pavasario sesijoje.

“Tikiuosi, kad Seimo pavasario sesijoje bus priimtas sprendimas. Šiandien pritarėme įstatymo projektams, tai yra pirmas žingsnis. Įmonė, priėmus įstatymus, galės būti įsteigta 2018 m. sausio 1 d., tada prasidės dabar esančių padalinių jungimo procesas “, – sakė S. Skvernelis.

Ministro K. Navicko teigimu, jei Seimas pritartų, reforma galėtų prasidėti nuo kitų metų, bet optimizacijos rezultatai bus matomi maždaug antrojoje kitų metų pusėje. Ministro teigimu, pertvarka yra socialiai orientuota, nes optimizuojant procesus likusius žmones bus siekiama įdarbinti prie aplinkosaugos veiklų, nebus naudojama galinga miškų kirtimo technika didelio nedarbo regionuose.

“Sutaupytos lėšos galėtų būti ir bus naudojamos miško pridėtinei vertei kurti”, – kalbėjo K. Navickas.

Kalbėdamas apie kritikos sulaukusią Latvijos reformą, ministras žurnalistams teigė, kad Lietuvos įmonių pertvarka yra visiškai skirtinga.

“Latvijos pavyzdžiu nesiremiame, nes jų įmonė komercializuota, be to, pati priima sprendimus dėl kirtimo masto, o pas mus tai reglamentuoja įstatymas ir Vyriausybė. Tad to varianto net nesvarstome. Mes turime lietuvišką variantą”, – sakė aplinkos ministras.

Savo ruožtu Premjeras S. Skvernelis po posėdžio akcentavo reformos svarbą Lietuvos siekiui tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare. Pasak Vyriausybės vadovo, šalis tikisi kitąmet tapti šios organizacijos nare, o tam būtina išspręsti ir valstybinių miškų valdymo klausimą.

ELTA

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas