Visi nori valdyti: kuri valdančioji dauguma tikra?

Turbūt nei vienam šiauliečiui nėra iki galo aišku, į kurią pusę per trumpą paklodę nutempė miesto politikai ir kuri valdančioji dauguma dabar yra tikroji – susiformavusi 2015 metais, ar praėjusių metų pabaigoje. Ko gero, į šį klausimą iki galo negali atsakyti ir politikai. Vieni tikisi, kad batalijos pasibaigė ir valdančioji dauguma liko ta, kuri susikūrė pradžioje, kiti vis dar viliasi, kad egzistuojanti vieno politiko persvara kris į jų svarstyklių pusę.

Meras tikisi dirbti koalicijoje

“Čia nėra taip paprasta – į vieną, į kitą pusę. Idealus atvejis būtų, kuomet nebūtų jokių koalicijų. Iš tikro yra 31 Tarybos narys, yra klausimai ir jie yra sprendžiami. Bet kartais būna tokių specifinių klausimų, kad tu daugumą turi turėti”, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiuo metu Tarybos pozicijoje ir opozicijoje – menka vieno nario persvara. Ji, kol kas, senosios koalicijos pusėje.

“Jeigu jūs klausiate, kurioj pusėje dabar dauguma, tai formalus atsakymas būtų, kad ne anoj pusėj, kuri čia buvo pasiskelbusi ta valdančiąja dauguma. Skaičiumi dabar yra ta komanda, kuri ir pradėjo dirbti 2015 metais, išskyrus tris liberalus. O kaip bus po mėnesio – pamatysim”, – aiškina A. Visockas.

Pasak miesto vadovo, žmogus numeris vienas yra ne meras, o administracijos direktorius, ant jo pečių gula didžiulė atsakomybė, tačiau ir čia kol kas – spraga. Artūras Visockas sako, kad jam nėra skirtumo kur dirbti, pozicijoje ar opozicijoje, tačiau būtų logiška, kad miesto galva priklausytų valdančiajai daugumai.

“Man jokio skirtumo, aš galiu dirbti ir pozicijoj, ir opozicijoj. Man rūpi esmė. Aišku, labai logiška, kai meras dirba pozicijoj, aš ir sieksiu to dalyko, o kaip čia susidėlios visi reikalai – pamatysim”, – svarsto A. Visockas.

Šiame naujosios koalicijos lape pasirašė ir Darbo partijos atstovės, vėliau Tarybos narės apsigalvojo.

Darbo partiją vadina išdavikais

Suirutė, kuomet tapo neaišku, kuri koalicija tikroji, kilo po to, kai prie mero komandos prisijungė Darbo partijos narės Angelė Kavaliauskienė ir Danguolė Martinkienė. Tai ypač papiktino naujai formuotos valdančiosios daugumos lyderį Alfredą Lankauską.

“Situacija visiškai nestabili ir praktiškai lemia dabar konservatorių pozicija, kuri dauguma bus lemianti, kuri ne. Ir mūsų penkioliktukas lieka tvirtas. Tai, praktiškai iki šešioliktuko trūksta vieno balso. Kaip konservatoriai elgsis, taip ir bus”, – vilties nepraranda Alfredas Lankauskas.

Tiesa, opozicijoje vėl likusiems Tarybos nariams dar neteko susitikti ir kalbėtis su konservatoriais, tad laikas parodys, kaip situacija klostysis toliau. Darbo partijos pasitraukimą iš naujosios daugumos Alfredas Lankauskas vadina išdavikišku.

“Kaip galima vertinti perbėgėliškus išdavikus? Pasirašo viename lape, perbėga į kitą. Ir parsiduoti dėl vicemero posto tas pats, kaip parsiduoti už lėkštę sriubos”, – piktinasi tarybos narys A. Lankauskas.

Paklaustas, ar vadinamas perbėgimas įvyko dėl posto, Tarybos narys sako tuo net neabejojantis.

“Tai o dėl ko kito? Taigi net atviru tekstu buvo pasakyta. Negi iš idėjos? Čia ne tos moteriškės idėjinės”, – atkerta Alfredas Lankauskas.

Posto niekas nesiūlė

Darbo partijos atstovė Danguolė Martinkienė neigia kalbas, kad jai buvo pasiūlytas postas.

“Aš kol kas net negavau pasiūlymo, nors parašą esu padėjusi po valdančiąja. Pasiūlymo tokio neturiu”, – užtikrina D. Martinkienė.

Politikė sako, kad sprendimą palaikyti merą partijos narės priėmė kartu su kitais skyriaus nariais.

“Tai aš manau, kad nereikėtų vadinti nei senąja, nei naująja. Aš tiesiog norėčiau, kad visi suprastume, jog meras yra rinktas tiesiogiai. Mūsų partijos sprendimas, ir šiauliečių sprendimas buvo toks. Mes esame Tarybos nariai, tie, kurie turėtume geriausiai suprasti, kad reikia padėti merui dirbti. Darbo partijos Šiaulių skyrius nusprendė palaikyti merą ir dirbti su visais, kurie yra pasiruošę dirbti su meru. Nesvarbu, kokia būtų senoji ar naujoji valdančioji”, – sako D. Martinkienė.

Irma Gudžiūnė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 12

 1. vaizdas
  2017-01-13 18:57 Atsakyti Pranešti

  kam,kam, bet Lankauskai reikia nerti į krūmus ir nekišti daugiau nosies į politiką, pats prasčiausiais politikas Šiaulių istorijoje.

 2. įdomu
  2017-01-13 08:52 Atsakyti Pranešti

  Tai kur tas vadovas Šiauliuose, kuris privalo suburti komandą?

 3. Leonas
  2017-01-12 20:07 Atsakyti Pranešti

  Na,kai Lankauskas piktinasi bėgiojimais dėl postų…norisi priminti,kad ne taip seniai bėgo pas tuos kas, siūlė į mero postą,kuriame per kelias kadencijas taip nieko gero ir nenuveikė…gal visai neblogai būtų tie išankstiniai rinkimai – nušluotų tuos senus krienus,o dar geriau būtų,kad tarybos nariai irgi būtų renkami tiesiogiai

 4. Alfredas lankauskas
  2017-01-12 14:21 Atsakyti Pranešti

  Alfredas Lankauskas liberalus pavadino išdavikas. Juk jie ir sukūrė tą perlą.

 5. atsakymas taip
  2017-01-12 13:53 Atsakyti Pranešti

  Mieste kalbama, kad komentarus rašo mero žmona, bet kai paskaitai tai pradedi galvoti, kad tikrai teisybė, kas kalbama mieste, jeigu bus rinkimai kažin ar kas palaikys mero poziciją, tai ir puolama ant visų kas ne su meru. Pradėjus šiam merui darbą daugiau nieko negirdime tik pykčius, barnius, nesutarimus ir daugiau nieko, daromi darbai, kurie buvo numatyti ankstesnės valdžios, o kas toliau, kai tie planai baigsis, kur mes einame? Šios valdžios darbas kaip turguje, daugiau nieko nematome. Galime pasidžiaugti, kad mieste yra daug talentingų, gabių darbuotojų, kurie dirba savo darbą, garsina miestą nežiūrėdami į valdžios nesąmonęs. Šiauliai daug metų garsėjo talentingais žmonėmis, manome, kad ir toliau garsins miestą, tuom ir džiaugiamės. Mastant ir stebint visą valdžios veiklą, matomai bus reikalingi rinkimai, tik prieš renkant privalėtume išsiaiškinti ką renkame, ką dirbęs, ką nuveikęs ir ką gali padaryti miestui, kad būtų su programa.

  1. Kaledu Senelis
   2017-01-12 15:17 Atsakyti Pranešti

   as ne mero zmona ir siaip kelnese kiausiniai. Sartauskas sake, kad laimejo 80 proc. finansavima kvartalinei renovacijai. Paskui pasirodo, laimejo finansavima konsultacijoms. Tuos darbus turejai omenyje???

 6. Keista
  2017-01-12 12:02 Atsakyti Pranešti

  Klausimas Lankauskui, o tai liberalų jis nelaiko išdavikais? Aišku, ne, nes su juo susidėjo :)

  1. chm
   2017-01-12 16:26 Atsakyti Pranešti

   o tai liberalai turėjo demonstruoti vergų sąmonę? Glaustis prie šmeižiko, kaip Stalino pešama višta ?

 7. Pragmatikas
  2017-01-12 11:28 Atsakyti Pranešti

  Baikit juokinti, p. Lankauskai. Kai konservai išduoda Visocko komandą, tai jų balsas lemiamas. Tačiau kai darbistės palaiko Visocką jos – perbėgėlės, išdavikės, sriubininkės…

 8. Kaledu Senelis
  2017-01-12 09:19 Atsakyti Pranešti

  O Lankauskas kur parasa buvo padejes ir ka suorganizavo? Nieko neisdave?
  Matosi, net rankoa dreba, kaip nori statybu :) Universitete dirbo irgi tik ta laika, kol FM korpusa state :D

 9. Pabegeliai
  2017-01-12 09:05 Atsakyti Pranešti

  “Kaip galima vertinti perbėgėliškus išdavikus? Pasirašo viename lape, perbėga į kitą.” Cia apie liberalus?

 10. Taip
  2017-01-12 08:50 Atsakyti Pranešti

  Manau , partija ir politikai galvojantys apie savo ateitį Šiauliuose, palaiko ir palaikys mero poziciją.

Komentaro rašymas