Vicemeru galėtų tapti A. Kulikauskas arba J. Sartauskas? (Papildyta)

Vasario pradžioje vėl pasikeitus miesto politinei situacijai, įsitvirtinus naujai daugumai, saujelė žmonių liko juodajame sąraše. Tarybos dauguma laikosi nuostatos, kad keleto žmonių nekviestų net į plačią koaliciją. Tokių žmonių grupėje atsidūrė ir vicemero postui siūlyta Danguolė Martinkienė. Politikei praėjusią savaitę vykusio Tarybos posėdžio metu vicemerės kėdė nebuvo patikėta, o miestas vis dar kapstosi iš politinės krizės. Tiesa, neišsikapstys, jei artimiausiu metu neatsiras vicemeras. Būtent vicemere netapusi D. Martinkienė bando spręsti suirutę ir su kolege siūlo savo kandidatą. Jau pasirodžius publikacijai paaiškėjo, kad ir pati dauguma išsirinko, ką deleguos į vicemero postą.

Vasario 19 dieną sueina lygiai du mėnesiai, kuomet savivaldybėje nėra nei vieno vicemero. Pirmojo vicemero Stasio Tumėno klausimas buvo sutvarkytas paliekant tik vieną postą, o štai atstatydinus Domą Griškevičių ir neradus jam pamainos, gresia liūdna baigtis. Kol viena pusė desperatiškai ieško, kas galėtų užimti vicemero postą ir siūlo kandidatus, daugumos pusė iki pat šios minutės nebuvo pateikusi jokios vicemero kandidatūros.

Darbietės siūlo A. Kulikauską

Vakar Darbo partijos atstovės Danguolė Martinkienė ir Angelė Kavaliauskienė, likusios minėtame juodajame sąraše, merui pateikė savo siūlomą kandidatą – daugumoje esantį liberalą Artūrą Kulikauską. Tiesa, koks būtų politiko atsakymas, dar niekas nežino.

“Priešlaikiniai tarybos rinkimai yra susiję ne tik su papildomomis išlaidomis – mažiausiai pusė milijono eurų vien rinkimų organizavimui. Sustabdžius tarybos darbą per laikotarpį iki naujos tarybos išrinkimo bus paralyžiuota visų miestui reikalingų projektų eiga. Dėl daugelio miesto projektų būtinas vienoks ar kitoks tarybos sprendimas, todėl priešlaikinių rinkimų atveju, visi šie projektai nusikels į kitus metus. O projektai, kuriems reikalingas detalus techninis pasirengimas ir į 2019 m.”, – pavojų savo siūlyme primena “darbietės” D. Martinkienė ir A. Kavaliauskienė.

Darbo partijos atstovės sako, kad negalima leisti taip atsitikti vien dėl nesutarimų. Supratusios, jog naujoji dauguma nori turėti “savo” vicemerą, moterys miesto labui siūlo su tuo sutikti.

“Savo ruožtu manau, kad naujosios daugumos narys liberalas Artūras Kulikauskas tam būtų tinkamas kandidatas. Tinkamas dėl to, kad abejonių nekelia jo principingumas. Jo turimas išsilavinimas bei patirtis švietimo srityje gali būti panaudoti šiauliečių interesams”, – mano Darbo partijos atstovės.

Politikės pabrėžia, kad vicemeru galėtų tapti ir bet kuris kitas naujosios daugumos kandidatas, išskyrus tris Tarybos narius.

“Aišku, kandidatais negalėtų būti siūlomi A. LAnkauskas, J. Sartauskas ir D. Michalenko, kol Specialiųjų tyrimų tarnyba neišsklaidys abejonių dėl jų veiklos skaidrumo”, – primena neseniai praūžusį paslaptingo garso įrašo skandalą Tarybos narės.

Kandidatas iš mažumos nepageidaujamo sąrašo

Jau pasirodžius publikacijai apie darbiečių siūlomą kandidatą Artūrą Kulikauską, naujoji dauguma taip pat paviešino raštą, kurį įteikė miesto merui. Jame išdėstyta, kokie kandidatai deleguojami į vicemero ir administracijos direktoriaus postus.

Dauguma liko ištikima savo siūlymui administracijos direktoriumi skirti Andrių Mazuronį. O štai pirmą kartą paskelbtas kandidatas į vicemerus – būtent iš aukščiau minėto Darbo partijos atstovių juodojo sąrašo. Naujosios daugumos manymu, geriausias kandidatas į vicemero postą – buvęs Šiaulių meras, socialdemokratas Justinas Sartauskas.

 

Irma Gudžiūnė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 20

 1. ?????
  2017-02-19 15:28 Atsakyti Pranešti

  Rinkome ir tikėjome, jaunas, gal bus gerai, dirbs miestui, suburs kompetentingus žmones, kurie dirba ir sugeba vadovauti kolektyvui, bet gavosi kaip durniu laive, tik pykčiai, kaltinimai, vaginimai ir visą kitą, o darbų nesimato, kur kompetencija. Gėda gyventi Šiauliuose, kai tokios rietenos.

 2. Nuomone
  2017-02-15 11:19 Atsakyti Pranešti

  Visai logiskas dp pasiulymas Kulikauskui uzimti vicemero posta.

 3. nu bet
  2017-02-15 06:56 Atsakyti Pranešti

  kaip nesupranta niekas, kaip J.Sartauskui sunku būti valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vyriausiausiuoju specialistu. O čia tokia galimybė!

 4. Nuomonei
  2017-02-14 20:53 Atsakyti Pranešti

  Denis mielai gal eitų, Sartauskas neleidžia. Du klounai.

 5. šiaulietis
  2017-02-14 20:41 Atsakyti Pranešti

  stebiuosi pasiūlymais, Sartauską vicemeru, na čia jau tikras marazmas, tas veikėjes būdamas meru prakniso Šiaulių ateitį galutinai, “RAIL BALTICA” projektą, tuo metu socdemai buvo valdžioje ir Sartauskas socdemas, kur matote naudą, jos tiesiog nėra, nes šis žmogėnas tiesiog nulis.

 6. nuomone
  2017-02-14 19:11 Atsakyti Pranešti

  Saunuolis Denis. Aplamai pats galetum eiti ir vicemero ir adm. direktoriaus pareigas. Sekmes.

 7. Martinkienei
  2017-02-14 18:29 Atsakyti Pranešti

  Ne miesto gaila, o mandato.Kas bus jei neišrinks?

 8. Justinas
  2017-02-14 18:14 Atsakyti Pranešti

  Tai išeina, kad visą miestą šokdina Sartauskas, kuris antrus metus neturi gerai apmokamo darbo? O, siaubeli! Žmogiškai galima suprasti, kad turint jauną žmoną reikia pinigų ir jai išlaikyti. Bet kur sveikas protas? Būtų tas Sartauskas kažkokia vertybė ar specialistas, neabejoju, kad jį graibstytų privačios bendrovės, bet neteko to girdėti. Vadinasi, to žmogelio gebėjimai yra labai jau vidutiniai.
  Taigi per ankstesnes kadencijas visi įsitikinome, ką iš tikrųjų geba šis politikierius. Man labiausiai įstrigo talentas zulinti sėdynę į valdišką kėdę.

  1. Š.Univer.
   2017-02-16 21:41 Atsakyti Pranešti

   Dabartinis meras Visockas nei 5 proc. netraukia Sartausko sugebėjimų. Nepamirškite, kad Sartauskas yra stiprus matematikas, šachmatininkas, politikoje visada sugeba rasti kompromisą.

 9. Senas šiaulietis
  2017-02-14 18:10 Atsakyti Pranešti

  Bliamba, prikarksėjau…

 10. O
  2017-02-14 18:04 Atsakyti Pranešti

  Styginį transportą Šiauliuose turėsime! J.Sartauskas pasistengs.

 11. Klausimėlis
  2017-02-14 17:32 Atsakyti Pranešti

  Ką šitoj politinių marazmatikų, nenaudėlių ir kombinatorių daugumoj veikia p.Pranciškus Trijonis?? Atrodo-padorus žmogus, miesto patrijotas… Ar tik atrodo? Bliamba, tikras šūdas.

  1. Anonimas
   2017-02-14 18:07 Atsakyti Pranešti

   Laikraštukus paskaito, telefone panaršo.. pastebėkit posėdžius.

   1. Senas šiaulietis
    2017-02-14 18:19 Atsakyti Pranešti

    O balsuoja taip, kaip paliepta… Fui.

 12. Ech
  2017-02-14 17:08 Atsakyti Pranešti

  Juk dauguma iki šiol neteikė jokio kandidato. Greičiausiai mero pusei trūko kantrybė ir pateikė kažką iš daugumos.

 13. šiaulietis
  2017-02-14 17:02 Atsakyti Pranešti

  Taip taip išeina, kad miestas turi padėti 0,5 mln eurų, pusę metų neturėti valdžios ir prarasti ES finansavimą vien dėl Sartausko ambicijų??? Na ačiū!

  1. nuomone
   2017-02-14 19:12 Atsakyti Pranešti

   Manau ne del Sartausko, o del miero nekompetencijos

 14. Anonimas
  2017-02-14 17:00 Atsakyti Pranešti

  Kol Sartauskui neduos posto, tol ta košė virs. Manau specialiai laukia paskutinės dienos, kad merui nebebūtų kur dingt.

 15. Senas šiaulietis
  2017-02-14 16:55 Atsakyti Pranešti

  Bijau, kad valdanti dauguma nori ne šiaip posto, o posto Sartauskui. Turiu įtarimą, kad čia klausimas statomas toks: arba Sartauskas vicemeras, arba tada viskas nafig-tebūnie priešlaikiniai… Kas galėtų paneigt, kad Sartauskui asmeniniai interesai nėr aukščiau visko?

 16. šiaulietis
  2017-02-14 16:49 Atsakyti Pranešti

  Tai jei mero pusė sutinka atiduoti vicemero postą daugumai, tai kame dabar problema. Visą laiką kaltino merą, kad neina į derybas, o kai atiduoda postą – neima. Akivaizdu, kad nepatenkinti nustumtieji nuo lovio. Jiems ne politinio sprendimo, jiems suirutės reikia.

Komentaro rašymas