Užgavėnės Pakruojo dvare – bus deginama rekordinė ledinė Morė

Savaitgalį, vasario 24-26 dienomis, Pakruojo dvare šurmuliuosiantis pirmasis Lietuvoje ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“ ne tik džiugins įspūdingais kūriniais iš ledo, dvariškomis pramogomis, tačiau ir suteiks galimybę „išvyti žiemą iš kiemo“, sudeginant išskirtinę, rekordinę Morę, pagamintą iš ledo.

Ledo skulptūrų festivalio ir šiųmetinių Užgavėnių datos beveik sutampa, tad paskutinę renginio dieną nuspręsta įspūdingai „išvyti žiemą iš kiemo“, sudeginant, tiksliau, ugnimi ištirpdant rekordinę, 8 metrų aukščio Morę iš ledo. Festivalio organizatorius Dalius Drėgva atskleidžia, kad tai bus kažkas dar nematyto, niekada nedaryto ir tam prireiks ilgo, atsakingo darbo ir apie 12 tonų ledo.

Toks kūrinys reikalauja ilgų darbo valandų, atsakomybės ir ledo, kaip statybinės medžiagos, išmanymo. D. Drėgva pripažįsta, kad šio vienetinio Užgavėnių simbolio kūryba iš ledo kelia ir nemažai iššūkių: „Svarbiausia yra susformuoti tvirtą karkasą, įstatyti Morę į laužą, kuris vėliau bus uždegtas. Kaip žinome, ledas ir ugnis „nedraugauja“, tad didžiausias iššūkis padaryti taip, kad ledas tirpdamas neužgesintų ugnies, tad šiuo klausimu konsultuojamės ir su ugnies meistrais, kurie „įkurdins“ ugnį lede, kas garantuos skulptūros ištirpimą.”

Vasario 26 dieną bus galima grožėtis ne tik per 3 dienas sukurtomis ledo skulptūromis, rekordine More iš ledo, jos ištirpdymu, tačiau ir gardžiuotis dvariškais Užgavėnių blynais.

Susipažinti su ledo skulptūrų gaminimo subtilybėmis, pasigrožėti meno kūriniais pasakų motyvais iš ledo, pasimėgauti šalčiu ir jo teikiamais malonumais bus galima jau vasario 24-26 dienomis didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare festivalyje „Pasaka“.

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas