Trečią kartą planuojama pradėti nagrinėti didelės apimties baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo

Kovo 21, 22 ir 23 dienomis Šiaulių apylinkės teisme planuojama pradėti nagrinėti sudėtingą, didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje yra 38 kaltinamieji ir 34 nukentėjusieji. Vienu metu teismo posėdis vyks trijose vietose: Šiaulių apylinkės teisme, Alytaus rajono apylinkės teisme ir Vilniaus pataisos namuose.

38 asmenys (32 vyrai, 6 moterys) kaltinami sukčiavimu organizuotoje grupėje, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos, neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtu mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu ir valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimu.

Pirmasis posėdis Šiaulių apylinkės teisme įvyko 2016 m. rugpjūčio 30 d., tačiau neatvykus 5 kaltinamiesiems ir 7 advokatams baudžiamoji byla nebuvo pradėta nagrinėti. Be to, prasidėjus teismo posėdžiui paaiškėjo, kad ne visi kaltinamieji yra susipažinę su kaltinamuoju aktu, kad dviem kaltinamiesiems reikia rusų kalbos vertėjo, kad Alytaus pataisos namuose per ankšta patalpa, todėl kaltinamieji stovi koridoriuje. Dėl minėtų priežasčių teismo posėdis buvo atidėtas.

Antrasis posėdis įvyko 2016 m. gruodžio 6 d., tačiau ir tąkart byla nebuvo pradėta nagrinėti, nes 8 kaltinamieji neatvyko į teismo posėdį. Be to, kaltinamieji nurodė, kad pritrūko laiko perskaityti kaltinamąjį aktą.

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas