Šventes pasitinkant: kurios iš jų lietuviams svarbesnės?

Vasario 14-oji ir Vasario 16-oji - visai netrukus švęsime šias dvi šventes. Tiesa, kaip tik jos visuomenę tarsi padalija į kelias stovyklas. Jaunesnieji lietuviai, ko gero, kur kas labiau laukia šv. Valentino dienos, o štai vyresnieji Lietuvos piliečiai, be abejonės, žymiai reikšmingesne švente laiko Vasario 16-ąją. Ši lengva priešprieša kai kuriuos verčia suabejoti ir pasvarstyti – kas svarbiau: ar įsimylėjėlių šventė, ar Lietuvos valstybės atkūrimo diena? Etaplius.lt gavo šiauliečio laišką su pamąstymais apie šių dienų reikšmingumą lietuviams.

Artėja Vasario 16-osios šventė. Visoje šalyje vyksta pasiruošimas šiai brangiai dienai paminėti. Bet jau atsiranda ir toks klausimas: “Kas svarbiau – šv. Valentino diena ar Vasario 16-oji?”

Kelių asmenų paklausiau, ar jie žino, kas toks buvo Valentinas? Atsakymas vienas: “Tai meilės dievas.” Dabar šiais laikais bepigu: įsijungei kompiuterį, paspaudei “Google” ir, prašau, viską gali sužinoti. Bet labai daug kas taip nesidomi. O juk šv. Valentinas – buvęs Romos imperijos vyskupas, II amžiuje valdant imperatoriui Klaudijui. Mat jis buvo išleidęs tokį įsakymą, kuris draudė vyrams tuoktis. Jam atrodė, kad susituokę vyrai nenorės eiti tarnauti kariuomenėje, kurios anuomet labai jau daug reikėjo ne tik kariavimui, bet ir plačios imperijos sienų apsaugai. Taigi šitas vyskupas, matydamas jaunus žmones, karštai vienas kitą mylinčius, slaptai sutuokdavo. Tai sužinojęs imperatorius įsakė vyskupą suimti ir vasario 14 dieną nužudė. Taip jis tapo šventuoju. Aišku, kad mylintiems vienas kitą šita šventė tik linksma, pramoginė. Mums, lietuviams, ji nėra labai svarbi. Čia yra tik noras tos dienos proga priklijuoti kuo daugiau širdelių vieni kitiems ant veidų.

Vis dėlto mums pati brangiausia ir svarbiausia diena yra Vasario 16-oji. Šiais metais jau švęsime 99-tą kartą. Gerai dabar švęsti, kai mes esame laisvi ir nevaržomi. O aš ir mano bendraamžiai gerai mena tuos sunkius, ilgos raudonųjų okupacijos laikus. Tą dieną ypač suaktyvėdavo, “kegebešnikai” ir jų pagalbininkai. Tiesiog stebėdavo kiekvieną žmogų. Būdavo organizuojami raudonieji aktyvistai, kurie, atėjus vakarui, vaikščiodavo ir klausydavosi, ką kalba žmonės, o ypač jauni žmonės. Bet nežiūrint į tai, tai vienur, tai kitur rytą žmonės pamatydavo plevėsuojančias lietuviškas vėliavas.

Oi, kiek daug turėdavo vargo “komsorgai”, “portorgai”, stribai, o vėliau ir milicija, kol nuimdavo tas vėliavas. Mat Lietuvos patriotai iškeldavo vėliavas, o po jomis parišdavo į maišą su plytomis ir pritaisydavo lentą, ant kurios būdavo užrašyta: “UŽMINUOTA”. Bet juk niekas nežinojo, kad ten vietoje sprogstančios medžiagos yra paprastos plytos. Po tokių nutikimų “kegebistai” pradėdavo intensyviai ieškoti kaltininkų. Ir nemažai surasdavo. Tai daugiausia tai padarydavo studentai ar vyresniųjų klasių mokiniai. Sučiuptus kankindavo ir ilgiems metams pasmerkdavo belaisviais toli nuo savo tėvynės. Dalis būdavo net nukankinami.

Taigi šiandien tokio klausimo – Kas svarbiau? – iš viso neturėtų būti. Prisiminkime anuos sunkiuosius vergijos laikus ir šiandieninę laisvą Lietuvą. Bet vis dar atsiranda nesusipratėlių, kurie lengvai parsiduoda “maskolių” agentams. Šie už tam tikrus pinigėlius nuperka juodiems darbams silpnavalius ir visokius tautos iškrypėlius. Neužmirškime, kad “maskoliai” niekaip negali susitaikyti su tuo, kad Lietuva nebe jų įtakoje. Nežiūrint į tai, turime būti ypač budrūs visokiems veiksmams, kurie gali atsirasti dėl priešų veiksmų“, – štai tokį laišką gavo Etaplius.lt redakcija.

Dėkojame skaitytojui Stasiui už pastebėjimą. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas