REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvė2017 m. Balandžio 28 d. 13:15

Sveikos gyvensenos atributas – kokteilinė

Šiauliai

Gabrielė PastaukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


995

Pavasaris – toks metas, kai akys pačios krypsta į spalvingus vaisius, žalias daržoves ir žemę, iš kurios netrukus ims stiebtis mūsų organizmui itin naudingi augalai: dilgėlės, pienės, garšvos. Kad pasisavintumėte pavasarinių gamtos dovanų teikiamą naudą, tereikia visai nedaug: trupučio fantazijos, laiko ir kokybiškos kokteilinės. Tik kaip ją išsirinkti?

Gali atstoti sulčiaspaudę

Dieną pradėti stikline šviežiai spaustų apelsinų sulčių arba žaliuoju kokteiliu iš dilgėlių, bananų, kivių bei obuolių – malonus ir sveikatai naudingas įprotis. Ypač pirmaisiais pavasario mėnesiais, kai dėl vitaminų trūkumo jaučiatės pavargę ir apsunkę.

Beje, tam, kad kas rytą mėgautumėtės sultimis, kokteiliais ir kitais skaniais gėrimais, virtuvės nereikia paversti buitinės technikos sandėliu. Pasirodo, užtenka vieno universalaus prietaiso – kokteilinės.

Ja galėsite plakti žaliuosius ir vaisinius kokteilius, šerbetus, sutrinti švelnias ir gardžias sriubas, susmulkinti ledus, pagaminti šviežias tyreles vaikams ir panaudoti kitų patiekalų ruošimui. Be to, profesionali kokteilinė netgi gali atstoti sulčiaspaudę. Maisto produktai joje susmulkinami iki mažiausių dalelių ir jei vaisius sultingas, gautas kokteilis bus tarsi natūraliai spaustos sultys.

Pažadina ne tik organizmą, bet ir kaimynus

Žinoma, jei esate užkietėję šviežių sulčių entuziastai, verta pagalvoti ir apie sulčiaspaudę. Ne bet kokią, o lėtaeigę.

Tokia sulčiaspaudė veikia lėto sulčių spaudimo principu ir apsisuka tik 50–70 kartų per minutę. Kai sultys spaudžiamos iš lėto ir atsargiai, jose išlieka daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų, nes į jas patenka mažiau oro, sultys nesioksiduoja. Centrifuginės sulčiaspaudės apsisuka 3 000–15 000 kartų per minutę. Greičiausiai ir patys suprantate, kad naudingų medžiagų tokiu būdu išspaustose sultyse – kur kas mažiau.

Beje, esant mažoms apsukoms, sulčiaspaudė nekelia jokio triukšmo, todėl sultis galite spausti anksti ryte, nepažadinę saldžiai miegančių šeimos narių.

Turintiems virškinimo problemų

Smulkindami vaisius, daržoves ir kitus augalus kokteilinėse, taip pat išsaugosite visus juose slypinčius vitaminus, maistines medžiagas – juk nieko nereikės išmesti, atskirti.

Kokteilinės taip pat rekomenduojamos tiems žmonėms, kurie turi virškinimo problemų. Susmulkintą maistą organizmas daug lengviau pasisavina, o skrandis jį lengviau virškina. Todėl ir patys jausitės lengvi, o svarbiausia ir nealkani.

Universalumas = galingumas

Tiesa, kad kokteilinė nenuviltų, būtina šį prietaisą rinktis atidžiai ir atsakingai. Bene svarbiausia perkant kokteilinę atsižvelgti į jos galingumą. Specialistai teigia, kad šis turėtų būti maždaug 1 500 W,
nes tokio galingumo kokteilinė yra universalesnė. Su ja galite ne tik smulkinti minkštus vaisus ar daržoves, bet ir ledukus, kietus produktus, pavyzdžiui, morkas, burokėlius, salierus. Juk pastarieji – svarbūs žaliojo kokteilio ingredientai.

Taip pat derėtų pasidomėti, iš kokios medžiagos yra pagamintas kokteilinės indas. Paprastai jis būna plieninis, stiklinis arba plastikinis. Kokteilinių, turinčių plieninius indus, pasiūla nėra didelė, todėl geriausias variantas – kokteilinė su stikliniu arba plastikiniu indu. Tik jei indas plastikinis, reikėtų rinktis tokį plastiką, kurio sudėtyje nėra chemikalo BPA.

Ieškokite plieno!

Kokteilinės indą išties verta apžiūrėti atidžiau. Kokia jo talpa? Ar jame pažymėti mililitrai? Ar turi snapelį?

Jeigu kokteilius ar sultis mėgsta visi šeimos nariai, įsigykite kokteilinę su didelės talpos (tarkime, 2 l) indu. Labai patogu, jei indas sužymėtas – ypač ruošiant sudėtingesnius gėrimus, kai tenka įvairiomis proporcijomis maišyti skysčius. Snapelis kokteilinėje – vėlgi pliusas, neišlaistysite gėrimo.

Pasidomėkite ir kokteilinės ašmenimis. Geriausia, jeigu jie pagaminti iš nerūdijančio plieno. Ši medžiaga atspari drėgmei, iš vaisių nuolatos išsiskiriančiai rūgščiai, taigi kokteilinė su plieniniais ašmenimis ilgiau tarnaus.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA