Lietuvoje senu papročiu inkilai keliami prieš kovo 10 d., kuri minima kaip Keturiasdešimties paukščių diena. Šįmet,  kovo 18-ąją, Botanikos sode taip pat vyko akcija šiai dienai paminėti.

Inkilų kėlimas – šventė ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir žmogui, o ypač vaikams. Botanikos sodo direktorius dr. M. Kazlauskas sodo jauniesiems bičiuliams papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, jų draugus ir priešus, jų poreikius ir apie inkilų kėlimo svarbą. Kartu su Botanikos sodo darbuotojais keldami inkilus vaikai sužinojo, kaip galima pagaminti inkilą, kokie inkilai turėtų būti, į kokį aukštį kelti ir kokius medžius pasirinkti. Dr. M. Kazlauskas pataria inkilus kelti 3–4 m aukštyje ir svarbiausia, kad inkilo landa būtų atsukta į rytų, pietryčių pusę – kur teka saulė. Atskridęs paukštis iškart tame inkile neapsigyvena. Jis apsižvalgo, prisitaiko, apžiūri aplinką, tik tada įsikuria.

Akcijos metu Botanikos sodo teritorijoje buvo iškelta 40 inkilų. Šioje akcijoje dalyvavo Šiaulių lopšelis-darželis „Žiburėlis“, „Pelėdžiukai“ grupės vaikučiai ir Šiaulių „Ragainės“ progimnazijos trečių klasių mokiniai. Akcijos dalyviai vaišinosi kvapnia žolelių arbata. Organizatoriai dėkojo sodo jaunaisiais bičiuliais, besirūpinančiais mūsų krašto giesmininkais!

ŠU Botanikos sodo informacija ir nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas