Šiauliuose greitu metu prasidės gatvių rekonstrukcijos darbai

Šiaulių miesto gatvėmis važinėjantys vairuotojai turėtų kur kas mažiau keiksnotis. Nemažai miesto gatvių šiemet sulauks remonto. Negana to, atsiras ir pirmoji žiedinė sankryža. Šiuo metu jau planuojama rengti techninį projektą Žuvininkų ir Meškerių gatvių remontui.  

Šiaulių miesto savivaldybė yra numačiusi Žuvininkų ir Meškerių gatvių rekonstrukciją. Administracijos direktoriaus Antano Bartulio įsakymu, jau sudaryta Viešųjų pirkimų komisija. Pagrindinis jos tikslas – atrinkti projektuotoją, kuris parengtų techninį projektą.

Teritorija, kurią planuojama rekonstruoti, apima 2 hektarus ploto. Tai yra sudėtinė URBAN projekto dalis, vienas iš tos programos projektų. Jame nurodyta, kad bus rekonstruojamos prieigos prie Talkšos ežero, taip pat – tam tikros Žuvininkų ir Meškerių gatvių atkarpos.

“Čia kalbama apie 2 ha teritorijos, kurią mes sutvarkytumėme irgi prie Talkšos ežero. Tų dviejų gatvių sankirta ir parkavimo aikštelės teritorija. Bendras plotas apie 2 ha, Žuvininkų g. 335 m sutvarkyti bus, Meškerių g. apie 150 m. Yra daromas projektas, kokia bus sąmata ir kiek reikės išleisti pinigų šiam projektui įgyvendinti. Tai matysis vėlesniuose etapuose, kai bus parengtas techninis projektas. Tačiau, manau, tiek gyventojai, kurie nori prieiti prie Talkšos ežero, tiek ir tų gatvių gyventojai turėtų jau tikrai geresnes sąlygas savo poilsį organizuoti”, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Šiemet kapitalinio gatvių remonto – asfaltavimo turėtų sulaukti ir keturios žvyruotos gatvės: Ginkūnų g., Linkuvos g., Dotnuvos g. bei Paprūdžio g. Žvyruotas gatves planuojama įrengti Kalniškių g. (nuo Žiemgalių g. iki Lietuvininkų g.), Daumanto g. (nuo Vismanto g.), Traidenio g. ir Lizdeikos g. (nuo Treniotos iki Žemynos g.). Taip pat numatytas Vytauto gatvės projekto įgyvendinimas.

2017-aisiais Šiauliuose, Lyros ir Gardino gatvių sankirtoje, turėtų išdygti pirmoji žiedinė sankryža, kuriai tektų atseikėti 15 tūkst. eurų.

Pagal numatytą planą, metų eigoje ketinama rekonstruoti dar dvi sankryžas, pasižyminčias dideliu eismo intensyvumu. Tai Jono Jablonskio ir Architektų g. bei Pramonės ir Serbentų g. Na, o kapitalinio remonto darbų turėtų sulaukti Tilžės ir Basanavičiaus gatvės.

Be to, Prisikėlimo aikštės projektas taip pat juda į priekį. Jau balandį bus gautas Statybos leidimas, o dar po mėnesio – gegužę – bus ieškoma rangovo darbams atlikti. Tiesa, pradėjus aikštės rekonstrukcijos darbus, miesto savivaldybei teks spręsti iškilsiančią problemą – kaip sureguliuoti eismą, kad jis vyktų saugiai ir vairuotojams nekiltų problemų. Dar vienas opus klausimas, kurį teks apgalvoti, yra susijęs su kitąmet vyksiančiomis šventėmis. Tai yra ką daryti, jei iki kitų metų vasario mėnesio, kai bus švenčiamas Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis, nebus sutvarkyta dalis aikštės. Tuomet tektų svarstyti galimus variantus, kokioje vietoje vyktų šventiniai renginiai.

Kamilės Knystautaitės nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 9

 1. šiaulietėe
  2017-03-22 16:16 Atsakyti Pranešti

  Viskas šaunu tik gaila kad Radviliškio gatvė ir vėl liko už kadro

 2. Nežinomas
  2017-03-22 10:57 Atsakyti Pranešti

  Kam asfaltuoti žvirkelius, kol reikėtų daugiau dėmesio skirti pagrindinėms gatvėms, kur pravažiuoja nemažai automobilių. Vien pietiniame reikia asfaltuoti tą pačią Lyros gatvę, o kokio baisumo yra Dainų nuo Aido pusės sukant, bet čia jaučiu niekados nebus kapitalinio remonto. Laimei, kad pagaliau bus žiedas prie Gardino, nes čia tikrai katastrofa, kai reikia suktis į kairę link Architektų, ypač piko metu, kad gali prastovėti keletą minučių. Kaip su Ežero gatve ? Jeigu žada rekonstruoti saulės laikrodžio aikštę, tai lai pamąsto apie supančią aplinką: gatvę, šaligatvius. Kaip su Bačiūnų gatve ? Prasta, siaura gatvė tik prištampuoti kvaili plastmasiniai kalniukai pro kuriuos daugelis tik pravažiuoja, kad negadintų savo mašinos.

 3. Fainuolis
  2017-03-22 09:13 Atsakyti Pranešti

  Nu ar jūs nesuprantat.. Taigi, kol negyvens 30proc. tarybos Rėkyvoje, tol jos ar kelio iki jos niekas netvarkys. Užsimanę čia paprastuoliai takelių, kelių pakrančių. pfff… Džiaukimės, kad neuždaro kelių, kad neuždeda mokamų šlakbaumų iki Rėkyvos.

 4. Rekyva
  2017-03-21 18:05 Atsakyti Pranešti

  Kaip smirdejo ta Talksa taip ir smirdi toliau kartu su Prudeliu ir visa Elnio teritorija. Geriau susisiekima, tiek automobiliais tiek su dviraciais, i Rekyva tvarkytu.

 5. kazimieras markunas
  2017-03-21 17:46 Atsakyti Pranešti

  O kada prades Ginkunu aplinkeli,tipo pamirsome.?

 6. pakruojo
  2017-03-21 14:11 Atsakyti Pranešti

  o kaip pazadai del pakruojo gatves remonto?

 7. o kaip Rėkyva?
  2017-03-21 13:07 Atsakyti Pranešti

  Labai puiku, kad darbai judės į priekį, ypač džiugu dėl prisikėlimo aikštės. Tačiau kodėl neketinama rekonstruoti bačiūnų gatvės kartu su dviračiu taku? Manau Rėkyva labiau trauktų vasarą poilsiautojus dėl paplūdimio ir maudynių, ypač labai fainas laisvalaikio praleidimas būtų iš centrinės miesto dalies dviratuku numinti iki Rėkyvos, dabartinis susisiekimas su Rėkyva labai nepavydėtinas .

 8. dardas
  2017-03-21 12:05 Atsakyti Pranešti

  svarbiausia po remonto eilinę nepamiršti “zoną 30″ padaryti, juk naujas radaras turi policijai atsipirkti kuo greičiau ir nešti kuo daugiau pelno. O jei jau labai yra noras daryti gerus darbus, tai padarykit, kan nuo centro pusės atvažiavus į Pramonės gatvę pasisukti būtų šviesoforas su rodykle į kairę, ir nereikės jokių zonų tada Donelaičio gatvėje

 9. Jokiu problemu
  2017-03-21 09:30 Atsakyti Pranešti

  Lieporiu aiksteje gales renginiai vykti

Komentaro rašymas