Šiaulių Seimo nariai nepadėjo šiauliečiams

Etaplius.lt archyvo nuotr.

Šiaulių miesto savivaldybės inicijuota Šilumos įstatymo pataisa – kad šilumos punktai, kaip ir anksčiau, galėtų priklausyti namo butų ir patalpų savininkams arba šilumos tiekėjui, sužlugo, nes pritrūko vieno balso. Iš šešių Šiaulių miesto ir rajono Seimo narių tik du (E. Žakaris ir R. Baškienė) balsavo už Šilumos įstatymo pataisą, kitų (V. Mazuronio, A. Šedžiaus, V. Simulik, L. Diniaus) nebuvo posėdyje.

Prezidentės inicijuotos Šilumos įstatymo pataisos taip sujaukė gyvenimą, kad nei gyventojai, nei šilumos tiekėjai, nei savivaldybės nežino, kaip išspręsti rebusą. Šilumos punktai daugiabučiuose namuose priklauso šilumos tiekėjui. Pagal Šilumos įstatymą, šilumos tiekėjas negali prižiūrėti punktų, todėl vienintelė išeitis – juos pirkti gyventojams, o gyventojai nenori. Todėl Šiaulių miesto savivaldybė kovo viduryje per Šiaulių krašto parlamentinę grupę inicijavo Šilumos įstatymo pataisą – kad šilumos punktai, kaip ir anksčiau, galėtų priklausyti namo butų ir patalpų savininkams arba šilumos tiekėjui. Tačiau pataisa nepatvirtinta, kadangi pritrūko vieno balso. Iš 140 Seimo narių posėdyje dalyvavo 59. Už balsavo 29, prieš – 3, 27- susilaikė. Iš 6-ių Šiaulių miesto ir rajono Seimo narių tik du balsavo už Šilumos įstatymo pataisą, kitų nebuvo posėdyje. Todėl Šiaulių savivaldybė inicijuoja naują įstatymo pataisą, – kad įstatymas negaliotų miestams, kuriuose gyvena mažiau nei 150 tūkstančių gyventojų. Kol valdžia svarsto, šilumos tiekėjų patirtus nuotolius turės kompensuoti gyventojai, kurie Šiaulius išvaduotų nuo nepopuliarios įstatymo pataisos. Nuo vasario 1 dienos už šilumos punktų priežiūrą ir eksploataciją gyventojai nemoka, tačiau šilumos tiekėjas ir toliau juos prižiūri. „Šiaulių energija“ savivaldybei atsiuntė grėsmingą raštą – per du su puse mėnesio vien įrenginių daugiabučių namų šilumos punktuose jau pakeitė už 236 tūkstančius litų. Vaclovas Vingras pripažino, kad tai yra įmonės nuostoliai, o „Šiaulių energijos“ patirtus nuostolius kompensuoja šilumos mokėtojai.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas