Šiauliuose akį merkia riaumojantis baziliskas

“Ar klausai savo mamytės?”, “Man patinka deputatai” – tokias frazes įvairiomis kalbomis mirksėdamas šviesoforo akimis riaumoja baziliskas. Taip Šiauliai sulaukė dar vienos gimtadienio dovanos. Dviems dienoms skardinė mitologinė būtybė nutūps prie miesto savivaldybės skverelio. 

Baziliską jau fotografuoja smalsuoliai. Papuošta skulptūra keliavo drauge su motorizuota kolona, o po to ji buvo pastatyta prie savivaldybės skverelio ir bus kelias dienas.

Skulptūros akys žybsi, ji kalba keturiomis kalbomis – lietuviškai, angliškai, lenkiškai ir rusiškai, o per šventę buvo surengtas pirotechnikos šou – iš bazilisko virto dūmai.

Kur bus nuolatinė skulptūros vieta, paaiškės vėliau. Idėjos autorius dizaineris Vilius Puronas prasitaria, kad turi būti išduotas leidimas ją statyti į nuolatinę vietą. Dizaineris laukia šiauliečių pasiūlymų ne tik dėl vietos Šiaulių baziliskui, bet ir parenkant skulptūrai vardą.

Kartu su bazilisku keliauja ir trys katinai, kurie įsikurs viename daugiabučių namo kieme, vaikų žaidimų aikštelėje.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 15

 1. Vitalija
  2014-10-12 11:19 Atsakyti Pranešti

  Ačiū Viliui Puronui, kad nenuleidžia rankų. Tie, kurie nesugeba nieko padaryti, kritikuoja jo gaminius. Man labai patinka Lapė, atgaivinusi ežero pakrantę, patinka jo kūriniai autobusų stotelėse, aplankiau ir jo kieme stovinčią Murzę. Duok Dieve Jums daugiau idėjų, puošiančių mūsų miestą. Bazilisko prašau, neatiduokite kitam miestui, kaip atsitiko su kardu. Man atrodo, kad Baziliskui labai tiktų vieta Gardino gatvėje, ten nuo apaštalų bažnyčios iki PC “IKI” eina takelis, auga gražūs medžiai, liepos, ąžuolai, gerai matytusi važiuojant Gardino gatve į centrą. Mielą katinų šeimyną su malonumu patupdyčiau ten, kur yra Universiteto Gimnazija, baseinas sujungtas su garažu. Tas stogas toks nykiai plikas, o apgyvendinus ten katinus jie puikiai matytusi irgi važiuojant Gardino gatve. Prašau nors truputį papuoškit Pietinį rajoną. Sėkmės Jums architekte. Dainų rajono gyventoja Vitalija

 2. Greta
  2014-09-18 18:39 Atsakyti Pranešti

  Ant salduves kalno :D

 3. as
  2014-09-14 00:14 Atsakyti Pranešti

  Pietiniame prie berzynelio arba gytariu parkuose butu puiki vieta. Daug kas aplankytu.
  O zmones sakantys kad nepatinka – padarykit ka nors patys. Super kai yra tikiu kuribingu zmoniu. Is musu ar ne is musu kisenes, bet smagu kad turim kuo pritraukti svecius

 4. Anonimas
  2014-09-13 22:14 Atsakyti Pranešti

  prie lapės

 5. ji
  2014-09-13 21:55 Atsakyti Pranešti

  O man labai patiko:) galetu pietinio parke prie stadiono pastatyti, nes ten dar nieko nera.

 6. Hm
  2014-09-13 12:20 Atsakyti Pranešti

  Juk Puronas vienintelis bando pagražinti mūsų miestą. Sutinku, kad ne visados tie kūriniai būna žavūs. Kaip pvz man nepatinka tas vaikiškas krepšininkas prie Šiaulių arenos. Bet, va, lapė ir šis kaip čia pavadinus…slibinas paukštis, tai palieka įspūdį kaip mūsų lapė. Tuo labiau jis savo tuos kūrinius daro ne iš mūsų kišenių, o iš panaudotų metalų atliekų, nes jis mūsų “Elgos” gamyklos svečias. Malonu tokiam žmogui ranką paspausti, kai susitinku.

 7. Saulė
  2014-09-13 09:21 Atsakyti Pranešti

  Jūs ką, juokaujat, komentatoriai? Ar buvot kada į Šiaulius atsivežę svečių iš kitų miestų, ar net valstybių? Aš esu, ir Lapė visiems palieka tokį įspūdį, kad jos auksinis berniukas ar skverelis neprilygsta. Kuo daugiau reikia tokių ypatingų vietų, kad reklamuotų Šiaulius!

 8. ech
  2014-09-12 22:55 Atsakyti Pranešti

  o man labai patinka ; koks būtų paradas be tokių gražuolių, čia bent miesto šventę vaizduoja, o ne sovietinį paradą. Šaunu :))

 9. o man
  2014-09-12 22:28 Atsakyti Pranešti

  visai patiktų toks stogelis sodo nameliui, mielas ir smagus :)Beje, įdomu, kiek čia komentuojantys kritikai Šiauliams akcentų sukūrė?

 10. Smilė
  2014-09-12 22:10 Atsakyti Pranešti

  Tikriausiai, Šiauliams teks keisti savo vardą į Skardininkai… Už kokią nuodėmę taip baudžiamas miestas? Kodėl vienas žmogus taip gali savivaliauti ir bet ką brukti? Kas sustabdys?

  1. praeivis
   2014-09-19 11:01 Atsakyti Pranešti

   Siauliams kenkia ne skardiniai kurinaiai, o tokios zanudos kaip tu!

  2. Valdis
   2014-09-19 19:28 Atsakyti Pranešti

   dar tiktų Bliekuva, Geležiūkiškės, Puronėliai, Šlamštoniškės.

   1. e4
    2014-10-01 13:03 Atsakyti Pranešti

    ka esi padariusi pati?ar cia dejuoji,nes neisejo prastumti kokio projektuko uz gerus pinigelius?nes kai state lape,buvo kazkoks projektukas,kuris pastacius lape nuejo i sona.gal cia to projektuko autore ar dalininke esi,kad taip verki visuose portaluose?

 11. Pižo
  2014-09-12 22:09 Atsakyti Pranešti

  Geriau jau padovanokim kokia nors kitam miestui. Neskardinkime daugiau Šiaulių….

 12. Nežinomas
  2014-09-12 22:08 Atsakyti Pranešti

  Tiktų prie lapės. Būtų toks vaizdas, tarsi vienas kitą norėtų pulti

Komentaro rašymas