Šiaulių „Dagilėlis“ pradėjo koncertinį turą JAV

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ šventė Čikagoje. „Dagilėlis“ koncertavo Pasaulio lietuvių centre vykusioje ceremonijoje ir Čikagos lietuvių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ atidaryme.

Vakare Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijos bažnyčioje neliko laisvų vietų – tiek klausytojų atvyko į šventinį koncertą išgirsti „Dagilėlio“ atliekamų kūrinių.

Įvairi programa, spindinčios vaikų akys užbūrė klausytojus, kurie kartais net sulaikydami kvapą klausėsi berniukų dainavimo. Galėjai pastebėti, kad net ir vyrai braukė ašarą, sujaudinti angeliškų balsų. Emocijų pagauti lietuviai dainavo ir lingavo kartu su choru. Gausūs ir nenutylantys aplodismentai bei šūksniai „BRAVO“ lydėjo atliekamus kūrinius. Po koncerto atsistoję klausytojai audringais plojimais dar ilgai nepaleido „Dagilėlio“.

Šilti ir emocingi klebono žodžiai, padėka choristams ir vadovui už jų atliktus kūrinius ir meistriškumą sulaukė pritarimo klausytojų akyse ir veiduose. „Vos uždainavus „Dagilėliui“ – per kūną bėgiojo šiurpuliukai“, – po pasirodymo prasitarė susijaudinusi klausytoja.

Po koncerto berniukų ir jaunuolių laukė vaišės ir malonus bendravimas su koncerto organizatoriais ir Amerikoje gyvenančiais lietuviais.

Kitą dieną „Dagilėlis“ dalyvavo Šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje bei surengė nuostabų pasirodymą Crystal Garden esančiame Navy Pier. Tik lietuvių dainų šventėse dainos skamba taip gražiai, kaip jas atliko „Dagilėlio“ ir „Dainavos“ (JAV) chorai.

Neatsiejama koncertinio turo dalis – ekskursijos. „Dagilėlius“ sužavėjo Čikagos dangoraižiai, Field muziejus, veidrodis „Čikagos pupa“.

Čikagoje turą pradėjęs „Dagilėlis“ į koncertus publiką dar kvies West Lafayette, Champaign, Cincinnati ir Clevelando publiką. Koncertinio turo pabaigoje „Dagilėlis“ aplankys Niujorką.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ informacija

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas