Šiaulių apskrityje sergamumas sumažėjo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sumažėjo.

Apibendrinus šių metų 9-osios savaitės (vasario 27 – kovo 5 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 59,8 iki 53,9 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo panašus ir siekė 53,7 atvejo 10 tūkstančių gyventojų per savaitę. Buvo registruota ženkliai daugiau gripo atvejų – 146, iš jų 46 vaikams iki 17 metų amžiaus.

Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių mieste, mažiausias – Akmenės rajone. Iš visų susirgusiųjų gripu ir ŪVKTI daugiausia serga vaikai, tai sudaro 69,6 proc. Gripas bendroje sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje sudaro 2,9 proc. Daugiausiai gripo atvejų registruota Šiaulių rajone. Dėl gripo hospitalizuotų Šiaulių apskrities gyventojų nebuvo.

Informuojame, kad devintąją metų savaitę Šiaulių rajono Naisių mokykloje mokymosi procesas buvo nutrauktas vienoje klasėje nuo vasario 28 d. iki kovo 3 d.

Taip pat, siekiant sumažinti kvėpavimo takų virusinių infekcijų plitimą, rekomenduojame:

● saugotis peršalimo(tinkama apranga, avalynė), vengti kontakto su jau sergančiais asmenimis;
● tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
● laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas ar čiaudėti į rankos linkį;
● stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;
● dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);
● susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus, o dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas