Šiaulių apskrityje padidėjo sergamumas gripu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) nežymiai padidėjo.

Apibendrinus šių metų 10-osios savaitės (kovo 6 – kovo 11 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę nežymiai pakito nuo 53,9 iki 54,5 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis ir siekė 47,4 atvejo 10 tūkstančių gyventojų per savaitę. Buvo registruota ženkliai daugiau gripo atvejų – 60, iš jų 15 vaikams iki 17 metų amžiaus.

Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Radviliškio rajone, mažiausias – Šiaulių rajone. Iš visų susirgusiųjų gripu ir ŪVKTI daugiausia serga vaikai, tai sudaro 72,9 proc. Gripas bendroje sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje sudaro 1,4 proc. Daugiausiai gripo atvejų registruota Šiaulių rajone. Dėl gripo hospitalizuotų Šiaulių apskrities gyventojų nebuvo.

Informuojame, kad dešimtąją metų savaitę mokymo procesas vyko visose Šiaulių apskrities mokyklose.

Taip pat, primename, kad gripo virusai ir ŪVKTI plinta oro lašeliniu būdu, t. y. kosint, čiaudint, kalbant. Infekcijos greičiau plinta ankštose, blogai ventiliuojamose, užterštose dulkėmis patalpose, todėl svarbu yra gerai vėdinti patalpas bei jas valyti drėgnuoju būdu. Ypatingai svarbi rankų higiena – po tekančiu šiltu vandeniu plauti rankas (ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių). Nusiplovus rankas nusausinti. Kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis. Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas