Šiaulietis stebisi dabartinio jaunimo požiūriu į darbą ir tėvynę

Visuomenėje pastaruoju metu paaštrėjo diskusijos, susijusios su švietimo situacija Lietuvoje. Neseniai buvo paviešinta švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės palaikoma idėja dėl „atidirbimo” po nemokamų bakalauro studijų. Žinoma, iškart po šio pareiškimo atsirado gausybė įvairių vertinimų „už” ir „prieš”. Vieniems tai atrodo gana realus ir tinkamas variantas, norint išlaikyti jaunimą Lietuvoje, o štai kiti tiesiai šviesiai rėžia, kad tokie užmojai kaip tik paskatintų dar didesnę absolventų emigraciją.

Savo nuomonę apie jaunimą Etaplius.lt redakcijai išsakė ir skaitytojas, atsiuntęs laišką, kuriame išdėstė savo mintis apie jaunimą, darbą, emigraciją ir praeitį.

Keisti norai ir supratimas dalies dabartinio jaunimo. Na, štai studentai: baigia studijas ir įgyja kokią nors profesiją ar specialybę, bet dirbti Lietuvoje nenori. Susikrauna lagaminą ir „šauna” iš Lietuvos. Nesvarbu, kad gavo žinias savo tėvynėje, už kurias sumokėjo tėvai, seneliai, darbininkai, žodžiu, mokesčių mokėtojai. Matote, dalies jaunimo netenkina gyvenimo sąlygos, maži, jų manymu, atlyginimai.

Todėl jie savo gautas žinias skuba išvežti į svečią šalį ir ten parduoti. Tik labai nedaug kam pavyksta gauti darbą ar tarnybą pagal savo įgytus diplomus. Turėdami aukštus mokslus, sutinka kur nors Londone ar kitame kokiame Didžiosios Karalystės mieste valyti tualetus, plauti lėkštes kokiame nors pigiame restoranėlyje, bet už tai gerai moka. Žodžiu, Lietuvos valstybė išmokslina, o šie, baigę mokslus, važiuoja gerinti svetimų šalių biudžetą. Tai, mano požiūriu, yra labai nesąžininga.

Taip pat skaitykite: “Atidirbimas” už studijas: išeitis regionams ar studentų laisvės suvaržymas?

Aš suprantu, kad Lietuvoje nėra dideli atlyginimai ir gyvenimas ne toks šviesus, kokio norėtųsi. Ir tada iškyla klausimas – o kas tada sukurs tą gerovę, jei visi jauni žmonės, baigę mokslus, išlakstys po svetimas šalis? Taigi, man atrodo, kad būtų labai teisinga už gautą specialybę atidirbti čia savo tėvynėje. O jei nepatinka sąlygos, maži atlyginimai, tai ruoškite protestus prieš valdžią, o atėjus rinkimams, aktyviai dalyvaukite ir išsirinkite tuos, kurie yra „nesusitepę” jokiose korupcijose. Juk vis dėlto gyvename laisvoje Lietuvoje, kurios laisvę ir nepriklausomybę iškovojo jūsų seneliai ir proseneliai. Reikia viena suprasti: kad mums gero gyvenimo nesukurs svetimi. Juk jeigu žmogus pasistato namą, tai kad jame būtų gera ir jauku gyventi, pats viskuo rūpinasi. Niekas neateina kurti gerovės ir jaukumo.

Aš prisimenu sovietinius laikus. Dirbau buldozerių statybose ir kiekvieną vasarą privažiuodavo studentų iš „VISUR”. Taigi atvažiuodavo dirbti, savo įsigytas teorines žinias patvirtinti praktikoje. Aišku, tada buvome okupacijoje ir Lietuvos žmonės negalėjo gyventi be nurodymų iš Kremliaus. Bet mokslo įstaigose buvo savotiškų patriotų, kurie jaunuolius ir merginas nukreipdavo į statybas. Statė fermas, silosines, sandėlius ir daug kitų objektų. Statė gyvenamus namus ir daug jaunų žmonių degdavo išgirsti, kad dirbame kaip tikri lietuviai. Galbūt dėl to Lietuva buvo labiausiai išsivysčiusi iš visų kitų respublikų. Nors ir neturėdami laisvės savo sumanytiems projektams, bet nežiūrėdami į tai, stengėsi gyvenimą sukurti geresnį ir šviesesnį. O šiandien, turint laisvę, nereikia išsilakstyti. Nes supraskite – mums gero gyvenimo niekas iš svetimųjų nesukurs“, – savo laiške rašo šiaulietis Stasys.

Dėkojame skaitytojui Stasiui už pastebėjimą. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas