Šiauliečiai vieninteliai šalyje mokės rinkliavą už gyvūnų laikymą

Šiauliečiai vieninteliai visoje šalyje ir toliau mokės rinkliavą už gyvūnų auginimą. Tokį sprendimą priėmė miesto taryba.

Visoje šalyje rinkliava už gyvūnus atšaukta jau nuo 2015-ųjų, tačiau Šiauliuose bendros šalies taisyklės paprasčiausiai netaikomos. Už rinkliavą balsavę tarybos nariai nesibaimina, kad gyvūnų savininkai dėl piniginės prievolės gali kreiptis į teismus, o dėl savo keisto sprendimo kaltina neaiškius seimo įstatymus.

Kad šiauliečiams taikoma rinkliava už gyvūnus yra neteisėta mano ir kai kurie tarybos nariai. Esą mokesčio už gyvūnų laikymą palikti nebuvo galima, nes tai prieštarauja visoje šalyje patvirtintai tvarkai. Tiesa, kol kas nuspręsta, kad gyventojai rinkliavą mokės iki tol, kol seimas pateiks sprendimą kaip mūsų miesto politikams elgtis. “Visur padaryta neteisėta tvarka. Tvarka priimta neatsižvelgiant į seimo priimtus įstatymus. Tai yra klaida”, – sako tarybos narys Justinas Sartauskas.

Šiuo metu rinkliava už gyvūnus taikoma daugiabučiuose namuose auginamiems gyvūnams. Mokestis už šuns laikymą per menėsį savininkui atsieina eurą septyniasdešimt, už katę – aštuoniasdešimt euro centų. Gyventojai laikantys agresyvioms veislėms priskiriamą šunį per mėnesį sumoka net penkis eurus. Iš viso savivaldybė per metus iš gyventojų surenka apie 20 tūkstančių eurų.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 6

 1. Vaicekausks
  2017-01-04 10:41 Atsakyti Pranešti

  Bet jūs ten taryboje geri kaušai esat… Vaikų darželi įkūret, prisižiūrėję “Sostų karų”, bandot žaist, carus nuvertinėt, tikitės kad per pirmalaikius rinkimus už jus balsuos eilinis miestietis? Dar daugiau va tokiu įstatymų prikurkit, tikrai po rinkimų nustebsit… Va kaip čia dar gavos.. Tokie sau gražūs liberalai su socdemais ir ktais esam.. Mumis gi pasitiki besalygiškai…. Ale miestiečiai visus per bortą išmetė.. :D

 2. Nežinomas
  2017-01-02 10:56 Atsakyti Pranešti

  Špygą jums taukuotą. Jūs ten susėdė nukriošę seniai piniguočiai neturite ką veikti ? Kaip žemesnį pagal jumis sluoksni dar labiau skurdinti ? Sugalvoti visokiausių kvailų apmokestinimų, tiesa ? Nuo to mes tik alia geriau gyvensime. Įsikalkite į savo kvailas galvas, jog paprasti žmonės ko iš jūsų labiausiai tikisi, kad mūsų ubagiškas atlyginimas kiltų, kad iš tų pačių Šiaulių žmonės mažiau išvažiuotų, o čia užsiima nesąmonėmis…

 3. Panašu
  2016-12-31 10:42 Atsakyti Pranešti

  Kad tarybos Ponai nemėgsta daugiabučių gyventojų ir jų gyvūnų. Įdomu būtų balsavimo rezultatai pavardėm, nes prieš rinkimus Ponai ir po daugiabučius blaškosi, kad tik už juos balsuotų

 4. Nesuprantu
  2016-12-30 22:30 Atsakyti Pranešti

  Kas cia ?Valstybe valstybeje,kad skirtingi istatymai

 5. Inga
  2016-12-30 21:30 Atsakyti Pranešti

  Bet ir gudrus, mat pritaike tik daugiabuciams mokesti.Zino kad dauguma ponu gyvena nuosavuos namuos, o paprasti zmones tikrai netures tiek lesu duot i teisma. Kazkaip nesimato nieko, kad butu daroma uz tas lesas surinktas. Nei priziuri isverstu ismatu deziu, nieko….

 6. zzz
  2016-12-30 21:16 Atsakyti Pranešti

  Siauliai turbut atskira valstybe kad , taikomi nevienodi standartai istatymuose ?

Komentaro rašymas