Šeduvoje gyvenanti Ona Ungurienė pasveikinta sulaukusi 100 metų

Gražus atnaujintas daugiabutis namas Šeduvoje, Progimnazijos gatvėje, tarsi niekuo neypatingas, bet viename butų pirmajame namo aukšte su dukra Janina gyvena 100 metų jubiliejų švenčianti Ona Ungurienė.

Šios ypatingos sukakties proga ponią Oną pasveikino ir Radviliškio rajono savivaldybės mero linkėjimus atvežė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ivanna Žmėjauskienė, Šeduvos seniūnas Justinas Pranys ir specialistė Edita Mančiauskė.

Visada aktyvi, visada skubanti ir turinti paskutinio žodžio teisę – tokia ponia Ona buvo visą laiką. Užauginusi penkis vaikus, ji šiuo metu gyvena Šeduvoje drauge su dukra Janina. Ją nuolat aplanko dura Felicija ir sūnus Jonas. Kitų dviejų – Irenos ir Kazimiero – jau nebėra. Dukra Janina juokauja, kad šiuo metu dirba namų ekonome, mamai namus sutvarko, valgyti pagamina, pasirūpina buitimi. Juk 100 metų sulaukus ne viskas lengvai einasi. Močiutę ir promočiutę Oną gražios sukakties proga sveikino ir šeši anūkai, ir vienuolika proanūkių.

Giminės geneologinį medį sudarinėjantis Jonas – jauniausias sūnus. Jis ir išdavė mamos ilgaamžiškumo paslaptį „Tai kad visi mamos pusėje netrumpai gyveno, pasižymi ilgaamžiškumu“, – sakė jis tokią išvadą padaręs po ilgų giminės medžio sudarinėjimo darbų. O pati jubiliatė ponia Ona sakė, kad viską reikia daryti laiku ir su saiku: kada reikia – dirbti, kada reikia – ilsėtis. Viskam turėti saiką. Tuomet ir 100 metų sulaukti bus vieni juokai.

Ponia Ona su vyru į Šeduvos kraštą atvažiavo iš Šiaulėnų krašto. Abu sukūrė gražų gyvenimą, tik likimas lėmė, kad Ona jauna liko našlė. Jauniausias sūnus tuomet dešimtį metų buvo perkopęs. Bet ji sukosi kaip galėjo: dirbo kolūkyje apskaitininke, sandėlininke, o vaikai namie tvarkydavosi.

Dukra Felicija pasakoja, kad mama labai aktyvi keliautoja buvo. Devyniasdešimties metų sulaukusi ji dar su radviliškiečių grupe į ekskursiją Ventės ragan susiruošė“, – pasakojo ji. „O jau aktyvumas mamos – būdavo, pasideda knygą skaityti, viena akimi skaito ir dar raštuotas pirštines tuo pačiu metu mezga“, – savo pasakojimais sveikintojus stebino jubiliatės vaikai.

Nuo pat jaunų dienų iki 97 metų ponia Ona mezgė virbalais ir kabliuku, siuvinėjo, darė paveikslus, siūdavosi sau drabužių. „Jos spintoje suknelių, aprėdų tikrai nemažai, ji mėgsta pasipuošti, pasitempti, jos drabužiai visada turi derėti“, – sakė Janina. Namų sienos išpuoštos ponios Onos rankdarbiais, paveiksliukais. Ji ne kartą buvo apdovanota už gražios aplinkos kūrimą, už darbščias rankas. Kol dar galėjo, ji ir daugiabučio namo, kuriame dabar gyvena, aplinką gražino.

Ponios Onos vaikai džiaugiasi turėdami mamą. „Kol mama su mumis, mes visi dar vaikai. Ir nesvarbu, kad mes patys jau seneliai. Smagu susitikti, kol esame viena didelė šeima, kol turime pas ką susirinkti, kol nesubyrėjo mūsų ratas“, – sakė jie.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas