PSO: švariausių pasaulio sostinių dešimtuke pirmauja Stokholmas

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pagal 2016 m. gautus duomenis nustatė, kuri valstybė gali pasigirti švariausiu oru ir kuriose sostinėse sveikiausia gyventi ar lankytis. Teigiama, kad 80 proc. pasaulio valstybių pasižymi išties prasta oro kokybe, o tai lemia įvairius kvėpavimo takų susirgimus ir kitas ligas.

Ekologiškiausių ir švariausių pasaulio sostinių dešimtuke pirmoji pozicija atitenka Stokholmui (Švedija). Antroje vietoje atsidūrė Velingtonas (Naujoji Zelandija), o trejetuką vainikuoja Australijos Kanbera. Ketvirtoji pozicija atiteko Otavai (Kanadai), penktoji – Škotijos sostinei Edinburgui. Į dešimtuką taip pat pateko Montevidėjas (Urugvajus), Talinas (Estija), Helsinkis (Suomija), Monakas ir Madridas (Ispanija).

Remiantis PSO duomenimis, situacija Lietuvoje nėra per daug grėsminga, nors pernelyg džiaugtis taip pat nėra kuo. Praėjusiais metais vidutinė kietųjų dalelių koncentracija mūsų šalyje siekė 18,39249 punkto, o, pavyzdžiui, Estijoje šis rodiklis siekia 8,39458 punkto.

Teigiama, kad blogiausia padėtis yra Saudo Arabijoje, kur viršyta 107 punktų riba. Labiausiai užterštu oru ypač pasižymi nemaža dalis Pietryčių Azijos valstybių, taip pat Šiaurės ir Vidurio Afrikos šalys.

Labiausiai užteršta pasaulio sostine buvo pripažintas Rijadas (Saudo Arabija). Į „antireitingą“ taip pat pateko Naujasis Delis (Indija) ir Doha (Kataras).

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas