Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje – Šiauliai kitokioje šviesoje

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje dabar galima išvysti Šiaulius kiek neįprastoje šviesoje. Čia atidaryta dailininko, dizainerio Petro Slonksnio fotografijų paroda „Tešviečia saulė Šiauliams“, kurioje žiūrovai kviečiami į, atrodytų, gerai pažįstamas savo miesto erdves pažvelgti naujai.

15-a eksponuojamų fotografijų – tik mažytė dalis dvejus metus ruošto ciklo, kurį dabar sudaro virš 300 kadrų. Parodos autorius sako daugiausia fotografuojantis gamtą, tačiau kaip nors ypatingai įamžinti Šiaulius įkvėpė vienas visoje Lietuvoje vykstantis projektas, kviečiantis parodyti gražiausius šalies kampelius – ne tik išsipusčiusius didmiesčius, bet ir rečiau fotografų pastebimas vietas.

Petras Slonksnis pasakoja, kad visus jo darbus jungia šviesa. Nuo lėtai nušviečiančios miestą brėkštant iki išnyrančios tamsoje. Tačiau kad pagautų norimą šviesą, jos kuriamą atmosferą, daugelį panoramų teko fotografuoti po daugelį kartų, kol išlaukė tinkamo momento. Tad šiuose kadruose Šiauliai ne „sumedžioti“, o kantriai prisijaukinti, išjausti, kartais net ne juokais rizikuojant.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje atidaryta paroda – tik antroji, kurią visuomenei pristato nuo jaunystės su fotoaparatu nesiskiriantis Petras Slonksnis. Autorius prisipažįsta nemanęs, kad kažkam jo kūryba įdomi, kol nepradėjo raginti šeimos nariai, draugai, aplinkiniai ir nepasipylė komplimentai socialiniuose tinkluose.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos nuotr.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas