Perrašyta žolės riedulio istorija: Šiauliai skina pergales

Šiaulių žolės riedulio komandoms 2017-ieji įsimins ilgam. Lyg iš gausybės rago pasipylusios pergalės ir iškovoti titulai akimirksniu perrašė sporto istoriją. Šiaulių vyrų ir moterų riedulio komandos tapo čempionėmis, na, o sporto mokyklos „Klevas“ ir Sporto gimnazijos merginos pasidabino bronzos medaliais.

Šiauliai – moterų žolės riedulio sostinė. Tuo neabejotinai tiki daugelis sporto aistruolių. Tiesa, panašu, kad šį stereotipą čempionais tapusių vaikinų komandos „Klevas-Šiauliai“ trenerė Donata Grigienė buvo linkusi pakeisti. Po devynerių metų sunkaus darbo tikslas pasiektas.

„2017 metais Lietuvos žolės riedulio istorijoje verčiamas naujas puslapis. Į čempionų areną žengia Šiauliai. Vaikinai minėjo, kad tai yra pirmasis aukso medalis, bet tikrai ne paskutinis. Tai labai smagu, ambicingą jauną komandą turime. Ir, aišku, labai ambicingą trenerę turime. Čia, ko gero, svarbiausia. Labai džiaugiuosi, kad tuomet daug kas patikėjo manimi, prieš 9 metus buvau jauna trenerė, kuri pradėjo dirbti su vyrais, tai visi žiūrėjo skeptiškai“, – mintimis dalijosi D. Grigienė.

Po dramatiškos kovos pergalę išplėšę Šiaulių žolės riedulininkai rengsis Europos čempionatui, o tai, pasak trenerės, didžiulis žingsnis į priekį. „Gavome ne tik titulą, bet ir didžiulę atsakomybę“, – sako D. Grigienė. Trenerė pridūrė, kad, norint dalyvauti Europos čempionate, svarbi visokeriopa pagalba: „Ilgus metus vyrų komanda nedalyvavo Europos čempionate dėl lėšų stygiaus. Šiais metais mes labai tikimės kartu su sporto mokykla ir Šiaulių miesto savivaldybe pasinaudoti šia iškovota teise ir pergale.“

Tiesa, dar 2006-aisiais pirmąją vyrų žolės riedulio komandą Šiauliuose subūrusi Irina Dildienė sako, kad pradžia nebuvo lengva. Iš pažiūros menką kontaktą su varžovu turintis komandinis žaidimas prigijo pamažu: „Pasiryžau tam. Pagalvojau, kad galbūt kažkas turi pradėti, o pradėti galėjau vien dėl to, kad prieš tai dirbau pradinių klasių mokytoja Gytarių vidurinėje mokykloje. Vaikų kaip ir turėjome. Sporto salę mokykloje turėjome, šiokios tokios sąlygos pradžiai buvo. Tai taip kažkaip visų mokytojų palaikoma pradėjau burti tą komandą ir 2006 metų rugsėjo mėnesį buvo tie pradinukai, trečiokai, ketvirtokai, sukviesti į pirmas treniruotes. Jeigu kažkuris vaikas neateidavo, tuoj pat būdavo skambutis mokytojai, kuri tuoj paragindavo. Sėkminga labai pirmoji laida susibūrė.“

Kovo 12-ąją uždarųjų patalpų riedulio čempionate pirmą kartą ilgamečius Širvintų nugalėtojus pralenkę šiauliečiai neslepia džiaugsmo. Esą patys tikrąjį laimėjimo skonį pajuto kiek vėliau, nei išgirdo lemiamą teisėjo švilpuką.

„Manau, komandos atsidavimas, norėjimas pirmą kartą tapti čempionais. Komanda buvo susikoncentravusi į visą žaidimą. Klausėme trenerės plano, laikėmės žaidybinės drausmės ir, manau, tas atvedė (aut. past. į pergalę). Paskui dar sėkmės prisidėjo šiek tiek ir, manau, tas padėjo tapti čempionais. Iš pradžių užplūdo nuovargio emocijos, bet paskui, žinoma, supratome tik važiuodami namo, kad mes tapome čempionais, ir tada buvo pačios pačios geriausios emocijos“, – sako čempionų komandos „Klevas-Šiauliai“ žaidėjas Rokas Galkus.

Moterų čempionate aukso medalius iškovojo trenerio Vaidoto Vaičeliūno auklėtinės – Gintros universiteto komandos „Gintra-Strektė-Universitetas“ merginos.

Na, o bronzos medaliais pasipuošusių jungtinės sporto mokyklos „Klevas“ ir Sporto gimnazijos žolės riedulininkių komandos trenerė Genė Juodienė sako, kad pirmasis kartu iškovotas laimėjimas pareikalavo milžiniškų pastangų: „Nes tarp suaugusių vis tiek jaunimui žaisti ne taip paprasta yra. Ir pergudrauja, ir perdavimą tikslesnį paduoda, ir šaltakraujiškai atlieka tas standartines padėtis, o jaunimui sunkiau tai padaryti. Bet džiaugiuosi merginomis, labai džiaugiuosi. Jos pačios to tikslo siekė. Ėjom kartu. Aišku, ne vienų metų darbas.“

Įspūdingas taures ir medalius laimėję sportininkai be galo džiaugiasi pergalėmis ir sako, kad ateityje sieks tokių pačių, o gal net ir dar geresnių rezultatų.

Etaplius.lt nuotr.

Ugnė Liaudanskytė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas