Paminėtas profesoriaus Kazimiero Župerkos jubiliejus

Pasiklausyti profesoriaus Kazimiero Župerkos ir jį pasveikinti 80-mečio proga į Po­vi­lo Vi­šins­kio vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je su­reng­tą va­ka­rą susirinko gausus būrys profesoriaus bičiulių, kolegų, buvusių studentų, artimųjų. Šiaulių universiteto profesorius emeritas Kazimieras Župerka – vienas žymiausių Lietuvos kalbininkų, sti­lis­ti­kos va­do­vė­lių au­to­rius, išleidęs knygų, parašęs ir teberašąs daugybę mokslinių straipsnių, aktyvus visuomenės veikėjas, gimtosios kalbos puoselėtojas. 

2003 m. jam buvo suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas. Profesorius – nepaprastos erudicijos asmenybė, savo geranorišku optimizmu, santūrumu, tolerancija, atidumu kiekvienam žmogui pakerėjęs visų jį pažįstančiųjų širdis.

Jubiliatas paskaitoje apie lietuvių charakterio ir kalbėsenos savitumą aptarė tris būdingiausius rašytinėje ir sakytinėje kalboje atsispindinčius lietuvio charakterio bruožus – lyriškumą, santūrumą ir humorą. Profesoriaus K. Župerkos subtiliu humoru ir santūria šypsena sušildytas kalbėjimas nepaliko abejingų.

Šiaulių mero vardu profesorių sveikinusi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė dėkojo už svarbius mokslinius darbus, šviečiamąją veiklą, garsinančią Šiaulius visoje šalyje, bei linkėjo entuziazmo, sveikatos ir žmogiškos šilumos, kuria mokslo šviesuolis žavi visus aplinkinius.

Kazimieras Župerka prieš penkerius metus užbaigė aktyvią akademinę veiklą, tačiau kalbininko veiklos nenutraukė. Pasak profesoriaus, jis šiuo metu ypač domisi etnostilistika, tuo, kaip lietuvių kalbėsenoje, tekstuose atsispindi vieni ar kiti tautos bruožai. Jis sakė nusprendęs neskubėdamas daryti tai, kas patinka: kaupti medžiagą, rašyti. „Argi blogai, jei žmogus dirba savo mėgstamą darbą, kurį galima ir pasauliui parodyti?“ – klausė profesorius.

Kultūros skyriaus informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas