Pakruojyje atidarytas ledo ir šviesų festivalis „Pasaka“

Pakruojis šį savaitgalį pavirs tikra pasakų šalimi. Čia šiandien atidarytas pirmasis Lietuvoje ledo skulptūrų ir šviesų festivalis. Į šalčiu ir žiema dvelkiančią lazerių šventę sugužėjo geriausi šalies ledo meistrai, kurie šiandien su lengvu jauduliu įsisuko į pačių rankomis kuriamą ledo fiestą.

Kad žiema dar nė neketina sprukti, abejonių nekyla apsilankius Pakruojo dvare. Čia šiandien atidarytas pirmasis šalyje ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“. Lyg pritardama kruopščiai planuojamam renginiui, gamta per naktį viską apgaubė sniego apklotu, tad festivalio aplinka – iš tiesų labai žiemiška. Burtų keliu darbo vietą išsikovoję skulptoriai, mintyse generuodami paskutines mintis ir idėjas, pradeda drošti ledą. Tris dienas individualiuose ir komandiniuose drožimuose besivaržysiantys menininkai neslepia, kad išvydus pačią svarbiausią gamybos proceso detalę – ledą – užmačias teko keisti.

Dešimt skulptorių komandų iš įvairaus dydžio ledo luitų bandys sukurti šviesomis žaižaruojančią pasaką. Tiesa, tikslui pasiekti be galo svarbios visos detalės.

Na, o Kinijoje vykusiame ledo skulptūrų festivalyje laurus skynęs menininkas šmaikštauja, kad dėl skaidraus ledo trūkumo festivalyje svečius pasitiks tik pozityvios skulptūros.

Ledinei pasakai sukurti bus panaudota apie 40-50 tonų ledo. Planuojama, kad dėl gražiausios vardo varžysis apie 30 įvairaus dydžio skulptūrų. Tačiau pramoga, kuomet milžiniški ledo luitai virsta pasakų personažais – ne vienintelė, pasitiksianti renginio svečius. Žadama, kad ypatingą reginį svečiai išvys saulei nusileidus.

Na, o pirmieji festivalio svečiai, atvykę pasigrožėti lediniais meno kūriniais, sako, kad toks renginys – puikus žiemos uždarymas.

Ugnė Liaudanskytė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 3

 1. Nauja tradicija
  2017-02-27 14:18 Atsakyti Pranešti

  Tai tampa jau tradija – dalyvauti komerciniame Pakruojo dvaro renginyje ir likti labai nusivylusiais. Ir ši tradicija sėkmingai puoselėjama jau nevienerius metus. Renginio tikslas – surinkti dvarponiui duoklę, o jei rinkliava nepatiko, tai reikia džiaugtis, kad bizūno nuo pono negavom :D

 2. Linas
  2017-02-25 18:28 Atsakyti Pranešti

  sumokejom vakar 15eu uz 10 graziu skulptureliu ir apsviestus pastatus. viskas daugiau nieko… 1 val 15 eu. nusivylem…

 3. :)
  2017-02-25 14:01 Atsakyti Pranešti

  zodziu… 6 eurai iejimas.. eini su seima gaunas 18 :) tikies uz 18 kazko kazko tokio ;) o nepamatai realiai nieko.. 10 statulikiu is ledo.. zodziu.. negeriau namie sedet bet jau geriau i gamtininku muzieju nueit ir gyvunam ant maisto tuos 18 eur palikt..

Komentaro rašymas