Pacientai sukilo: kas dedasi Šiaulių ligoninės priimamajame?

Pacientų artimieji sako nebesugebantys nutylėti Šiaulių ligoninės priimamajame kylančių problemų ir reikalauja medikų paaiškinimo. Paciento artimieji su insultą praeityje patyrusiu ligoniu skyriuje gydytojo sako laukę penkias valandas. Vėliau sulaukė tik neurologės priekaištų už tai, kad patys jos ieško.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite regionų naujienas!

Laukė penkias valandas

Priimamojo skyriaus vadovai atkerta, kad ligonio būklė nebuvo nei ūmi nei sunki, o gydytojai masiškai palieka skyrių vien dėl nepagrįstų pacientų ar jų giminių reikalavimų.

Šiaulių ligoninės priimamajame pacientė, dažniau gyvenanti užsienyje, sako pirmą kartą sulauksi tokio absurdiško abejingumo. Penktadienio rytą su savo 61-erių metų tėvu, kuriam diagnozuota priešinsultinė būklė, atvykusi Greitosios medikų raginimu priimamajame sako praleidusi penkias valandas.

Medikai ginasi: tiek laiko laukti nereikia

Moteris sako pasipiktinusi dėl visiško Priėmimo skyriaus personalo abejingumo ir nesusišnekėjimo. Juolab kad Stebėjimo palata nebuvo perpildyta- iš 8 lovų buvo užimtos tik 3 lovos, o greitosios medikai pakeliui tikino, kad ligonio būklė prastėja.

Priėmimo skyriaus medikai kaltės kategoriškai ginasi. Esą pacientės tėvui buvo atlikta galvos kompiuterinė tomografija, pastatytos lašinės, iškviesta budinti gydytoja. Paciento dukra sako, kad slaugytojos net tris valandas kartojo, kad gydytojas turi ateiti. Negavusi jokios informacijos apie artimojo žmogaus būseną, paciento dukra pati susirado neurologę.

Nors paciento artimieji sako, kad šalia gulintis kardiologo laukiantis ligonis pagalbos nesulaukė dar ilgiau, medikai ginasi – tiek laiko laukti Priimamajame seniai nebereikia.

Pacientai išlieja pyktį ant gydytojų?

Medikai priimamajame artimųjų neatsiprašinėja. Priešingai, sako, kad gydytojai iš čia tiesiog bėga, dauguma – dėl pacientų artimųjų nepagrįstų reikalavimų bei nuolatinio spaudimo.

Medikai pastebi, jog artėjančių švenčių laikotarpis į gydymo įstaigą atveja daugiau lėtinės būklės ligonių, kurių sveikatos būklė pablogėja dėl artimųjų dėmesio stokos, prieššventinės depresijos. Apie 80 proc. pacientų neslepia pykčio, pagiežos dėl savo gyvenimo, o pyktį išlieja ant gydytojų.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 21

 1. milda
  2016-12-10 10:07 Atsakyti Pranešti

  tikra tiesa kas rašoma neduok dieve patekti į šiaulių priimajį ar net ligoninę kai atveži
  su skaudančia koja paguldo į neorologinį skyrių po to į vidaus pas poną Naudžiūną po to tas ponas vadinamas gygytojas skiria daug kraują skystinančių vaistų su vidiniu kraujavimu išrašo namo po to ištinka žmogaus mirtis ir dėl to nėra kaltų, Tokia mūsų
  Rrespublikinės ligoninės realybė

 2. o medicina, medicina…
  2016-09-23 22:23 Atsakyti Pranešti

  Man kartais atrodo, kad medikai nežino kas yra darbas ištikrujų, o tik skundžiasi. Padirbtų kokioj gamykloj prie staklių už minimumą, tada galėtų dejuoti.

 3. As
  2015-12-20 15:57 Atsakyti Pranešti

  Teko naktį atsidurti priemime, tikrai greitai buvau apžiūrėta ir paguldyta į skyriu. Ten trūkumas darbuotojų yra. Reik algas didint, darbo sąlygas gerinti, kad darbuotojai ten pasiliktų dirbti , naujų darbuotojų ten atsirastų.

 4. WEGA
  2015-12-20 13:13 Atsakyti Pranešti

  NA,gal ledai pajudės,tikejomes geresnes pagalbos, kai atsirado naujas priėmimo skyrius,nediagnozavo slankstelio lūžimo.tik bronchitą, liepe eit namo, o as nepaeinu,gerai, kad nepasidaviau, tokia ilgaplaukė garbanė gydytoja, teko jai kai ką pasakyt, tai paguldė, na, o paskui – jau viskas vyko savo iniciatyva,praleidau ten nuo 16 val iki 23 val.Felčeriai greitųjų geriau mato padėtį.Nežinau, kaip kitur, gal ir ten taip pat…

 5. manau
  2015-12-19 18:44 Atsakyti Pranešti

  teisingai kad paviešino. Reikia viešinti o kyšiams atėjo galas. Reikia visa tai keisti. Turi seni apleisti jaunimui … Jūs pagalvokite bandau užsiregistruoti per sistema “sergu.lt” pas traumatologą o ten ir aplamai per 3 savaites talono nėra. Tai kaip gal atsakysite? mat mokėsi 12 metų,deja kiekvienas darbas yra vertas .

 6. pelė
  2015-12-19 18:27 Atsakyti Pranešti

  matau jau ir personalas rašo.o kodėl?

 7. taip
  2015-12-19 17:13 Atsakyti Pranešti

  tai supraskit kad vos keli gydytojai dirba,greit ir per toki dideli kruvi daktaru neliks .turekite ligoniai kantrybes,galite dazniau kreiptis ir i poliklinikas

  1. įdomu
   2015-12-20 00:58 Atsakyti Pranešti

   kuri poliklinika dirba naktimis? Kodėl greitoji neveža į poliklinikas? Ar poliklinikose operuoja apendicitą?

 8. hmm
  2015-12-19 13:43 Atsakyti Pranešti

  gydytojai nenori priėmimo skyriuje dirbti, ligoniai bijo ten patekti. Tai gal problema – sistemoje? Darbo organizavime?

 9. Siauliai
  2015-12-19 10:54 Atsakyti Pranešti

  Duodi kysi ir nelauki. Ir dar reikia graziai kalbeti su gyditojais. Kai pradeda emigrante plaunati tualetus ivedineti savo tvarka tai joks gyditijas jos nesiklausys. Nes tokia emigrade gal ir gauna daug daugiau uz gyditoja, bet jos viduja sedi tualeto valytoja su savo mentalitetu ir bedravimo kultura.

  1. Šiaulietė
   2015-12-19 12:03 Atsakyti Pranešti

   Mielas pone(ia), būtų labai malonu skaityti Jūsų komentarą jei jame nebūtų tiek daug rašybos klaidų. Jūs nesinervuokite ir paskaitykite savo tekstą prieš jį pateikiant. Nuo tokių klaidų Jūsų mentalitetas tikrai nepakyla, nežiūrint kas esate.

  2. Eriic
   2015-12-19 20:56 Atsakyti Pranešti

   Geriau svetimoje salyje plauti tuoletus negu savo tevyneje buti maitinamu tu tuoletu turiniu. Jei esi kietas atvaziuok susirask ir isplauk . Ne ne geriau duju tanklaiviui sonus nulaizyk.

  3. Liza
   2015-12-19 23:20 Atsakyti Pranešti

   O kur buvo pamineta, kad moteris tuoletus valo? O kad ir butu….kodel ji neturi teises rupintis savo artimu zmogumi? Kiekvienas zmogus turintis darba yra gerbtinas. Ir kuo labiau inteligentiskesnis yra zmogus tuo labiau jis nezemina kito.

 10. teko ten dirbti
  2015-12-19 09:18 Atsakyti Pranešti

  tai patys bjauriausi ir yra tokie “žmonės daugiau laiko praleidžiantys užsienyje” .. per tokius net dirbti ten nesinorėjo..

 11. netavo reikalas
  2015-12-19 09:10 Atsakyti Pranešti

  Komentare vienam buvo pamineta kodel emigrante tipo kysio nedave mokesciu nemoka tipo uz dyka nori ,zmogau issitrink galva,jeigu skaitiai ne ji pati lauke pagalbos o artima zmogu atveze,antra zmones emigracijoj taip jie mokesciu nemoka lt.bet mokami mokesciai kitur ir lt yra susimokama uz visa gydyma niekas uz dyka negydo.O kas liecia kysius tai tik ir laukia issizioja kad ir gauna atlyginimus o kas pripratino prie tu kysiu jei ne patys pencininkai tai tegu jie ir toliau kisa jiems!!!!

 12. Ilona
  2015-12-18 23:30 Atsakyti Pranešti

  Tikra tiesa apie Šiaulių priimamąjį.Manėme,jog atnaujinimas tą problemą išspręs,bet niekas nepasikeitė.Susidariau nuomonę iš savo pačios įvykių:
  Atvykau šeštadienio rytą su lūžusia ranka.Apsidžiaugiau pamačiusi,jog NĖRA eilės pacientų…kol sulaukiau rentgeno darbuotojos,vėliau gydytojo…prasėdėjau ten PENKIAS valandas!!
  Po kelių mėnesių teko atvežti savo mamą su siuntimu guldyti į ligoninę…
  Prasėdėjome nuo 10-tos val.ryto iki 18-tos vakaro ant beprotiškai kieto medinio suolo su dideliais skausmais…tad tik vakare sulašino lašinę nuo skausmo,tačiau į stacionarą nepaguldė,net turint siuntimą…

 13. Pacientas
  2015-12-18 21:26 Atsakyti Pranešti

  Tai ko nedave kysio ta emigrante? Viska nori gauti uz dyka, o mokesciu nemoka.

 14. slaugytojs
  2015-12-18 21:02 Atsakyti Pranešti

  Gal uzteks cia varyt, ant priemimo mediku? Kiek jau tu kysiu gauname? Greiciau iskolioja!!!Zmones- nedievinkint tos GMP, jie tik taxi paslaugos, iki priemimo, viska pazada, apglosto, sako, kad paguldys i ligonine ir t.t. , o daugiau numeta mums- priemimo personalui, daugmaz darykit ka norit!!Ir pabreziu-pinigu- kysiu niekas mums neduoda!!!!!!

  1. MERIJAN
   2015-12-19 13:04 Atsakyti Pranešti

   Ar bereikia komentaro,kokie medikai dirba?Pakanka perskaityti :)

 15. as
  2015-12-18 19:45 Atsakyti Pranešti

  tikrai ne karta man teko matyti skau nes esu vezusi kitus baisu maziausiai 2 valandas jai ne daugiau laukiamma ,kitas zmogus gali ir neatlaikyti ,mano pazistama kol nedave pinigeliu butu dar ilgai laukusi ,kaip ikiso vartai kaip sakant buvo praverti ,nu tokia politika neturi ka moket sedek ,turi greiciau prieisi

 16. diedas
  2015-12-18 18:19 Atsakyti Pranešti

  Taip, teisingai rašo paciento dukra. Taip buvo prieš Priėmimo skyriaus statybą- taip pat yra ir dabar. Žmonės laukia, pacientai laukia- o vežimas nejuda. Ne naujo priėmimo skyriaus reikėjo, o gero bizūno personalui, padidinti personalo skaičių. O dabar gaunasi, kad tik giriamės, kaip greitai reaguojama į insultus. Iš tikro tai tik pagyros, šnipštas…

Komentaro rašymas