Nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“ – šimtai sporto entuziastų

Į nuotykių lenktynes „Aplink Rėkyvos ežerą“ kaip ir kasmet, nepaisant vėsių oro sąlygų, susirinko daugybė dalyvių ir žiūrovų. Organizatoriai skaičiuoja, kad šiandien vykusiose varžybose vien bėgime jėgas išbandė apie  200 dalyvių, o dviračiais trasą aplink ežerą mėgino apie 100 entuziastų. Renginio metu neužmiršti ir žygeiviai – jiems parengtas specialus pramoginis maršrutas.

Kasmet, tokiu pat metu, sekmadienį, daugybė sporto entuziastų ir mėgėjų susirenka Rėkyvos ežero pakrantėje. Organizatoriai net pamena lenktynes, kurių metu sportininkai bėgo sningant, todėl šįmet kiek apniukęs oras nieko neišgąsdino.

Trasa driekiasi aplink Rėkyvos ežerą, per pelkes, tiesa, jokiu būdu negalima kirsti kelio lipant ant ežero, net jei ir vilioja dar neištirpęs ledas. Organizatoriai sako, kad trasa nėra markiruota, tad bėgikai dažnai nuklysta ir pralaimi.

Prieš startuojant bėgikams, renginio vedėjas juokavo, kad dėl sausų pelkių bėgikams šįmet ypač pasisekė, ko negalima pasakyti apie dviratininkų trasą. Bėgime dalyvaujantis Artūras tikisi pagerinti pernykštį rezultatą, kiti juokauja, kad jų ginklas – bėgti greitai. Nepaisant to, vieni ruošiasi startui apšilinėdami, mankštindamiesi, o kiti – gerdami arbatą ir užkandžiaudami.

Išbandyti jėgas ar tik palaikyti entuziastų šiauliečiai ir miesto svečiai susirinko ir su mažais vaikais, ir su augintiniais.

Bėgikai ir dviratininkai startuoja atskirai. Jiems reikia apvažiuoti ar apibėgti Rėkyvos ežerą, bet visi turi judėti ežero atžvilgiu prieš laikrodžio rodyklę. Pasirinkti, susiplanuoti, išsistudijuoti trasą reikia patiems dalyviams. Judantiems pėstute buvo patariama keliauti palei krantą – ten pilna žvejų išmintų takų. 2/3 kranto – aukštapelkė, iš ežero išteka du upeliai (Kulpė ir Tilžė), yra daug kanalų, du paplūdimiai, sugriautas Rėkyvos dvaras, dvarininkų Karpių šeimos mauzoliejus, vadinamas Grabaučiaus arba Grabavičiaus kalnu. Bėgantiems palei ežerą trasos ilgis – apie 14,5 km. Dviratininkams rekomenduota rinktis vietinius kelius, gerai išsistudijuoti žemėlapį renkantis trumpiausią ir greičiausią maršrutą. Trasos ilgis – apie 35 km. Tiesa, ji neženklinta, transporto ir pėsčiųjų eismo ribojimų nėra, todėl dviratininkai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.

Ugnės Liaudanskytės, Etaplius.lt nuotr.

Edita Bačėnė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas