Nuo pokšto iki įžeidimo – per Birutės plauką

Laura Auksaitytė
„Kokius komplimentus iš savo antrų pusių priimate kaip mielą šmaikštumą, o kokius – kaip įžeidimą? Vienoje šeimoje girdžiu, kaip vyras savo žmoną storule, dručke vadina. Man tai atrodo baisu, bet gal aš juokų nesuprantu?“ – vienoje feisbuko grupėje moterų paklausė Irena. Aiškėja, kad moterys į tai, kaip būna pavadinamos, žvelgia itin jautriai.

Moterys pasigenda sąmojingų vyrų

„Mes vienas kitą valkata, „bomžu“ pavadiname. Neįsižeidžiame, tokie mūsų juokai. Juk kiekvienas santykiuose savo ribas nubrėžia“, – atviravo Nijolė, tačiau Neringa buvo kategoriška. „Pavadintų mane valkata, iškart taptų „bomžu“. Sudėčiau rūbus į šiukšlių maišą ir palikčiau už durų“, – piktinosi ji.

Moterys neslėpė išgirstančios iš vyrų tokių žodžių: stumbriukas, burbuliukas, varlytė, zuikis, saulutė, mažutė, „chuliganka“, medutis, „babūsia“ ir kt., o Viktorija paatviravo, kad vyras ją ir jų dukras meiliai vadina utėlytėmis.

„Kaip miela“, – atsiduso Orinta, prisipažindama, kad ji į vyrą, kai būna išgėręs, kreipiasi pavarde. Pastarasis, panašu, didele fantazija nepasižymi – taip pat į ją kreipiasi pavarde. Liūdniausia, kad ir visa vyro šeima tokią „madą“ įsitaisė – uošviai, vyro broliai ir seserys į Orintą taip pat tik pavarde ėmė kreiptis…

„Mes tai visaip prasivardžiuojame. Aš jį pavadinu nevykėliu, tada jis man atšauna, kad esu durnė. Atsakau, kad visų nevykėlių žmonos yra durnės, arba paaiškinu, kad jei būtų nevykėlių konkursas, vyras jame laimėtų net neprisiregistravęs“, – kikeno Viktorija.

Moterys pasidalijo padejavimais, kad retas vyras pasižymi sąmoju ir nemoka gražių komplimentų sakyti. Klaudija prasitarė, kad geriausias iš vyro išgirstas komplimentas: „Jeigu būtų zombių apokalipsė, tu būtum pirma, kurią gelbėčiau.“

Ir Vilma teigė išgirdusi savotišką komplimentą. Jos vyras yra Kventino Tarantino filmų gerbėjas, tad kartą jai pasakė, jog ji atrodo geriau už Antonio Banderasą. „Net nežinojau, ką jam atsakyt“, – atsiduso ji.

Toks Klaudijos prisipažinimas sukėlė pašnekovių juoką, bet Ieva nukirto, kad jos vyras – tikrai sąmojingas. „Užuodi mūsų šeimos kvapą?“ – kartą pasiteiravo, bevaikštant po statybinių prekių parduotuvę, kur sukrautos malkos. Mat sutuoktinių pavardė – Šakaliai.

Mergaitės ilgai kikeno iš tokio vyro sąmojo, tačiau Vilija pareiškė, kad jei ji būtų plona kaip šakalys, tada dėl tokio vyro sąmojo būtinai įsižeistų. „Jei replika „liptų ant kompleksų“, reaguočiau kaip žvėris“, – sakė ji.

Jūratė papasakojo istoriją, kaip kartą ilgai ieškojo nusipirkti maudymosi kostiumėlio. Kai nerado, vyras ją paguodė, kad ji galės jo glaudes paplūdimyje apsimauti, o „spuogus“ bus galima „zelionke“ patept. Niekas net nesupras, kad ne spuogai… Moteris dėl to nė kiek neįsižeidė. „Man patinka, kai vyras geba sąmojus laidyti. Ne kiekvienai taip pasiseka“, – sakė ji.

Vyras dievina moterį, kuri geba iš jo juokų juoktis

„O mane vyras vadina puse gesintuvo“, – prisipažino Živilė, sakydama, kad taip yra pavadinama, nes yra mažo ūgio – tesiekia jo krūtinę. „Aš irgi jam iki krūtinės, tai grįžęs namo šaukia: „Smurfe, išlįsk“, – juokėsi Gerda.

„Mane tai sunervina, kai jis manęs paklausia, kaip ten oras apačioje“, – sakė Ineta, prisipažindama, kad tai pat yra mažo ūgio.

Justina teigė, kad jai labai nepatinka, kai vyras ją katinėliu pavadina. Katinėlis juk – vyriška lytis. „O aš ir pingviniukas, ir arbūzas, ir asiliukas. Esu jam visas zoologijos sodas. Nepykstu, nes intonacija švelnia vadina. Jei piktai sakytų, išvadinčiau asilu“, – nukirto Lina.

Pasak Justinos, įžeidžios moterys vargiai pačios žino, ko nori. Jaunystėje juk viskas juokina, o senatvėje, kažkodėl, pykdo. „Ne, aš dar ne sena, bet man nepatinka, kai vyras vis ragina sulieknėti. Pasakiau, kad kai pats tris vaikus pagimdys, tada galės man aiškinti“, – piktinosi Indrė.

„Vyrai nežino, ko nori. Sulieknėjau, o dabar reikalauja, kad valgyčiau, nes per liekna“, – atviravo Sandra.

„O mano vyrui patinka, kai jį seniu pavadinu. Jis keliais metais jaunesnis, tai džiaugiasi“, – sakė Jurgita, o Greta teigė visai nesupykusi, kai vyras ją senute pavadino. „Jis man tada pasipiršo. Paklausė, ar būsiu jo senutė“, – šypsojosi Diana.

„Jei vyras mane katinėliu, o aš jį zuikeliu pavadinu, vadinasi, tuoj įvyks konfliktas. Nes aš jau nagus galandu, o jis man kuodą ruošiasi nupešt. Tokia ta mūsų proto mankštelė, sarkazmo apraiška, bet man taip patinka“, – paatviravo Lina.

„Aš saviškį ir briedžiu, mižniumi, kalakutu ar mamutu išvadinu, o jis mane – karvašūdžiu. Nepykstame. Juokinga mums“, – sakė Indrė.

Ir Klaudija pritarė, kad reikia mokėti iš savęs pasijuokti. Juk vyras dievina moterį, kuri geba iš jo juokų juoktis.

Saldybės – nenatūralu

Net kelios moterys prisipažino, kad joms labai nepatinka, kai vyras ją savo boba arba višta pavadina. „Tada atsakau, kad eitų su savo „zirziumi“ pasikalbėti į tualetą, jei mano draugija netinka“, – paaiškino Laura.

Vitos nuomone, vyras turi savo moterį girti, džiaugtis ja, vadinti šaunuole, gražuole, žavėtis, kad ji skaniai kvepia, gardžiai gamina. „O jeigu jau nepatinka tos meilybės, tai geriau išvis nieko nesakyti negu vadinti kažkaip bjauriai“, – nusprendė ji.

Živilė taip pat pareiškė, kad jai nepatinka, kai vyras moterį taip saldžiai saulele, gėlele ar zuikučiu vadina. „Mano vyras bandė taip mane vadinti. Pasakiau, kad man bjauru, tai liovėsi. Sakantis tokius komplimentus vyras atrodo tikras ištižėlis. Dirbtina ir nenatūralu“, – mano ji.

Ir Gretos nuomone, katinėliais ir žiogeliais savo antras puses vadina tik kaimiečiai. „Čia rimtai taip kompleksuojate?“ – nusistebėjo Ina, prisipažindama, kad savo vyrą, kol jis buvo labai lieknas, vadino dviračiu, ragino pagalvėmis apsirišti, kai eidavo miegoti, kad kaulų nenusidaužytų.

„Jis mane net sena „švabra“ gali pavadinti, svarbu, kad į kampą nepastatytų ir nelieptų plaukais grindų plauti“, – juokėsi ji.

Greta teigė, jog vyras ją pavadina banguotąja papūgėle, kai ji laimi žaidžiant stalo žaidimus. Kai laimi vyras, ji jį briedžiu pavadina, nes taip išdidžiai galvą pakelia.

„Mane vyras bulkute visada vadina. Nesu stora, bet kažkodėl jam taip gražu. O jei jau pavadina vardu, reiškia laukia rimtas pokalbis“, – atviravo Živilė.

„O aš tai kinkongiukas arba sena tarka. Čia iš mano tėčio tokį žodį pasiėmė. Aš nepykstu. Tik kartą supykau, kai boba pavadino. Daugiau nebevadina, nes atkentėjo už tai visą savaitę“, – šelmiškai šypsojosi Eva.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas