Netikėta jaunimo reakcija dėl meninių akcentų – instaliacija su klozetu prie “Penktojo kėlinio”

Simonos Žalytės-Linkuvienės nuotr.

Šiandien popietę prie Šiaulių arenos pristatytas naujas daugiafunkcinis įrenginis – klozetas. Toks meninis performansas – jaunimo iniciatyvinės grupės sumanymas, kuriuo esą siekiama platesnių diskusijų apie meninių akcentų tinkamumą ar teisinį aspektą.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite įdomiausias naujienas!

Iškviesti policijos pareigūnai

Iš kelių Šiaulių universiteto studentų, moksleivių suburta saujelė žmonių apie pusę trijų jau trypčiojo priešais Viliaus Purono „Penktąjį kėlinį“. Šalia šios skulptūros buvo matyti baltu audeklu uždengtas sunkiai atpažįstamas daiktas. Meninės iniciatyvos rengėjams dar nespėjus viešai pradėti savo performanso atvyko policijos pareigūnai. Jie neslėpė iš Šiaulių arenos sulaukę pranešimo apie „atvežtą įtarimą keliantį daiktą“.

“Prašau atidengti ir parodyti, kas čia yra”, – iniciatyvos rengėjų paprašė vienas iš atvykusių pareigūnų.

Iniciatyvos autoriai klusniai vykdė pareigūnų reikalavimus. Performanso rengėjų argumentai policininkams nesuteikė preteksto iniciatyvą vertinti kaip pažeidimą. Daugiafunkciniu vadinamas įrenginys netrukus buvo viešai pristatytas.

Vadina jaunimo dovana miestui

Atidengtas klozetas sutiktas be plojimų, bet su neslepiama iniciatyvos rengėjų šypsena. Performanso rengėjai teigė tokiu būdu reaguojantys į tai, kas šiuo metu vyksta dėl „Penktojo kėlinio“.

„Mes ne prieš Puroną, mes prieš teisinį nihilizmą. Pastaruoju metu mieste kyla daug įvairių diskusijų apie viešųjų erdvių meninius akcentus, jų tinkamumą, prasmingumą bei jų teisinį aspektą. Todėl jaunimas, siekdamas platesnių diskusijų, nusprendė padovanoti savo idėją – daugiafunkcinį įrenginį. Reikalui esant daugiafunkcinis įrenginys galės būti naudojamas kaip akcentas šventiniams ar kitiems renginiams puošti bei reklamuoti, atliks ir praktines užduotis – leis prisėsti ir pailsėti, atsikratyti blogų minčių“, – siūlė akcijos autorius Malik Agamalijev.

Daugiafunkciniu įrenginiu vadinamas klozetas pristatytas kaip jaunimo dovana miestui.

„Jo pastatymas, išlaikymas ar aptarnavimas miestui nekainuos. Mintis nemokamai dovanoti savo idėjas ir kūrinius miestui kilo po V. Purono iniciatyvų. Pagalvojome, o kuo mes kaip jaunimas esame prastesni? Tikimės, kad mūsų dovana sulauks palaikymo ir teigiamo įvertinimo, bei galės džiuginti šiauliečių ir miesto svečių širdis ne vienerius metus“ – teigė M. Agamalijev.

Planuose – performansas prie „Lapės“

Iniciatyvos rengėjai nesutinka, kad tokio pobūdžio performansai gali padėti formuoti neigiamą miesto įvaizdį.

„Nemanau, kad miestas įgaus kitokį įvaizdį. Visokių nuomonių yra ir jų visada išliks. Džiaugiuosi, kad galime parodyti, jog jaunimas nesėdi prie kompiuterių, kaip daugelis jaunimą įsivaizduoja, o ateinam, kažką pasakom ir padarom, išreikšdami savo nuomonę“, – mano Fausta Roznytė.

Akcijos rengėjai teigė neatmetantys galimybės kitą akciją surengti prie „Lapės“.

Ruošiamasi „Penktojo kėlinio“ nukėlimui

Meninė iniciatyva rengta be Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių arenos valdytojų žinios. Apie jaunimo iniciatyvinės grupės performansą paklaustas miesto vicemeras buvo gana lakoniškas.

„Sunku kažką komentuoti. Bet norime pasakyti, kad Savivaldybė tikrai netrypčioja vietoje, artimiausiu metu „Kėlinys“ tikrai dings. Jau yra pradėtos procedūros, apklausos. Dar šiais metais tas įrenginys, kaip jį vadina pats Vilius, bus nukeltas“, – žada Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.

Asta Volkovaitė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 25

 1. Jonas
  2015-11-26 09:44 Atsakyti Pranešti

  Lysdami dabartiniai valdžiai į **** nedarykite to per dienas, kurios Jums galbūt atrodo juokingos (tarptautinė tualetų diena), bet iš tikro yra rimta diena su rimta problema (40 % pasaulio gyventojų neturi standartinių sanitarinių patogumų. Dėl šios priežasties plinta infekcinės ligos, didėja medicinos išlaidos).

 2. Jonas
  2015-11-20 14:04 Atsakyti Pranešti

  Ar galima didžiuotis tokiu jaunimu, kuris gali tik klozetą miestui padovanoti. Kur jūs, kur jūsų labiausiai reikia?

 3. Ygariokas
  2015-11-20 08:59 Atsakyti Pranešti

  Šaunu!!!
  Pgaliau Etapliuse atsiranda linksmenių komentarų, jau galima ir paskaityt ir pasijuokt. :)

 4. Simas
  2015-11-20 07:09 Atsakyti Pranešti

  Šaunuoliai. :)) Puikiai įprasminot Viliaus meną. “statau kur noriu, ką noriu”, kaip koks sovietinis marozas.

 5. mecislovas
  2015-11-20 01:10 Atsakyti Pranešti

  Na taip… Akcija… Studenciokas nusales iki raudonumo veida, kazkoks vyriokas su barzda turbut nuo uzgaveniu alu tebepliumpinantiss ir 3 penktokes. o kazin ta mrgele su fotoaparatu bent tevo atsiklause,kad jo daigta is namu istempe. Bet akcija neralaus demesio sulauke… policija ir etapliusas. Abu kazkas is pasalies iskvite :)

 6. Chi
  2015-11-19 22:38 Atsakyti Pranešti

  Atveze skardinius lankstinius, pyst, pastate,kur sumaste be jokiu iforminimu. Tai studentai puikiai bando parodyt, kad kiekvienas bet kokia siuksle ” ale mena pagal savo suvokima” galim nest ir pastatyt. Puronui galima, kodel mes negalim???

  1. aha
   2015-11-19 23:40 Atsakyti Pranešti

   puikiai? du ambalai ir trys snarglės patrypčiojo prie klozeto penkias minutes, ale akcija vadinasi, o kur šiauliečių minios? nepalaiko jūsų intrigėlių žmonės

 7. man tai
  2015-11-19 22:25 Atsakyti Pranešti

  Man tai gaila tų mergaičių… žioplelės, pasistatė klozetą ir džiaugiasi… …”jaunimas nesėdi prie kompiuterių, kaip daugelis jaunimą įsivaizduoja”… Ar prie klozeto sėdėti geriau? knygelių verčiau paskaitykit vietoj kompiuterio

  1. o man tai
   2015-11-19 22:29 Atsakyti Pranešti

   gaila tavęs… žioplelis, žiūri į ekraną ir gailisi… knygelių verčiau paskaityk vietoj kompiuterio

 8. Karbauskiuks
  2015-11-19 22:06 Atsakyti Pranešti

  Pagal gerokai papurtusius veidukus atrodytu kad alkoholiu per daznokai jaunieji socialdemokratai megaujasi. Rankos i kisenes sukistos. Ganetinai atgrasus kaip juanieji politikai. Reiketu su ivaizdziu “truputeli” padirbti.

 9. zzzzzz
  2015-11-19 21:22 Atsakyti Pranešti

  Seipistikro tai klozetas ir yra vieta reklamai , nes asmeniskai reklamu neziuriu .

 10. taikliai
  2015-11-19 20:35 Atsakyti Pranešti

  jei anoji valdžia įprasmino save metalo skulptūrom, tai šioji – patys matote kuo

 11. fui, koks žemas lygis
  2015-11-19 19:29 Atsakyti Pranešti

  Ach tai Agmalijev čia taip stengiasi?… nu, ar nesakiau, kad Talibanas… atvežė bombikę teroristai

  1. fiu
   2015-11-19 20:53 Atsakyti Pranešti

   trolibanas

 12. Komentuojam
  2015-11-19 19:16 Atsakyti Pranešti

  matosi, kad kaimas cia komentuoja nes as matau cia GERA trololo. hebryte su bajeriu ir diena siandien tualetu ir ta pabaisa patrolino, zodziu kietai!

 13. trumparegiškumas
  2015-11-19 19:07 Atsakyti Pranešti

  Gaila, kad žmonės tokie trumparegiški ir primytyvūs daugiausia komentuojantys, nu ir kas kad socedmai nu ir kas kad Domas ale nieko nežino. Matosi, kad didžioji komentatorių armija neišlenda iš mėšlo lygio komentavimo stiliaus, mažiau rašinėkit savo nesamones (mėtyt kiaušinius, komentuot ale koks univeras šudas, ar vadint debilais ar nevykeliais) nei bendrave nei mate gyvai nei patys domites miesto reikalais, gyvent savo dviejų kamabrių skylėj (na gerai 3) maukdami piguvos alų ir komentuoja pasivadine didžiais intelektualais. Subręskit jau galų gale, biški knygų inelektualesnių paskaitytkit (ar neformalias paskaitas palankykite), ne tvarte gyvenat o mieste.

 14. Ateitis
  2015-11-19 19:00 Atsakyti Pranešti

  Šita statula daro gėdą miestui dėl nulinės meninės vertės ir jokio supratimo apie sporto emocijos, judesio perteikimą. Tam metaliniam šūdui vieta metalo lauže ,o ne reprezentatyvioj vietoj. Arba pas autorių į sodą.

 15. siaip
  2015-11-19 18:50 Atsakyti Pranešti

  Kas matosi foto? Mero pavaduoto geras draugas…Tikriausiai ir ideja aiski. Bando merui sulysti i ta vieta, kuri nesueina:)na nejau nera geresniu ideju? Darykit graficius, daug geriau gaunasi, o ir miesto vadukai gali reklamai nusifotkinti. :)

 16. siaip.
  2015-11-19 18:50 Atsakyti Pranešti

  Kas matosi foto? Mero pavaduoto geras draugas…Tikriausiai ir ideja aiski. Bando merui sulysti i ta vieta, kuri nesueina:)na nejau nera geresniu ideju? Darykit graficius, daug geriau gaunasi, o ir miesto vadukai gali reklamai nusifotkinti. :)

 17. Petras
  2015-11-19 18:32 Atsakyti Pranešti

  Jaunieji socdemai stebina. Patys organizuoja, pasivadina iniciatyvine gtupe, o D. Griškevičius pats socdemas ale nieko nežino :DDDDD

 18. debilai
  2015-11-19 18:30 Atsakyti Pranešti

  nieko naujo, kad SU rengia silpno mastimo zombiu armija. ko noriti… koks rektorius tokie ir studentai – nevykeliai ir tiek

 19. y
  2015-11-19 18:28 Atsakyti Pranešti

  reikia pasidometi,kas juos siunte ir ismesti is savivaldybes,nes zmogelis per daug sau leidzia

 20. y
  2015-11-19 18:25 Atsakyti Pranešti

  paskelbkyte kada prie lapes darysite,gausyte dovanu daug zaliu kiausiu.o ka sitie perfomininkai yra realaus sukure ir grazaus,manau apsoliuciai nieko

 21. ….
  2015-11-19 17:55 Atsakyti Pranešti

  Tinkamai panaudota ironija ir sarkazmas dėl nemokamų dovanų miestui

 22. studente
  2015-11-19 17:25 Atsakyti Pranešti

  Super !!!!

Komentaro rašymas