Nepražiopsokite tinkamiausių dienų sėjos pradžiai

Kovo pradžia – geriausias laikas sėjai ir pirmiesiems daržo darbams. Šiuo metu optimaliausia sėti pomidorus, paprikas, kurių daigus vėliau galėsite perkelti į šiltnamį ar tiesiai į daržą.

Jau galima sėti paprikas

Nors sakoma, kad paprikas reikėtų pasėti dar vasario mėnesį, pavėlavę tai padaryti gali sėti ir kovo mėnesį. Pagal Mėnulio sėjos kalendorių, 2017 metais paprikas idealiausia sėti kovo 6-7 dienomis, nespėjus tinka dar ir balandžio 4 d.

Paprikų sėklos sudygsta per 8-15 dienų, nors neretai sodininkai sako, kad prireikia ir 20-25 dienų. Tai bene ilgiausiai dygstančios sėklos, tad prireiks kantrybės.

Dėželę su pasėtomis paprikų sėklomis reikia laikyti labai šviesioje vietoje, itin tiks langas į pietus. Pirmąsias dienas galima apšviesti ir papildomai, vėliau to daryti nebereikia.

Paprikų daigams užtenka 20 laipsnių temperatūros, žemesnėje temperatūroje augimas sulėtėja ar net visai sustoja.

Paprikų daigus reikia laistyti kambario temperatūros vandeniu, persodinti atsargiai, nes šis augalas nemėgsta persodinimo procedūrų. Balandžio viduryje daigus jau galima sodinti į šildomą šiltnamį, gegužės viduryje – po plėvele ar į nešildomą šiltnamį.

Kada sėti pomidorus?

Pomidorų daigai užauga per 50-55 dienas. Norint juos auginti nešildomuose šiltnamiuose ar lauke, reikėtų sėti kovo 6-7 d. d., balandžio 12-18 d. Sėjant pomidorus geriau šiek tiek pavėluoti, nei pasėti per anksti. Sėklos sudygsta per 6-10 dienų.

Pomidorai nėra labai reiklūs dirvožemiui ar sausrai, gali augti esant didesniam dirvos rūgštingumui.

Daigykloje pasėtas pomidorų sėklas, kol jos dar nesudygusios, galime uždengti plėvele ir laikyti keletą dienų, vis pradengiant plėvelę, įleidžiant oro. Kai sėklos ims dygti, plėvelę reikia nuimti. Optimali temperatūra šioms sėkloms yra apie 20 laipsnių šilumos. Geriausia laikyti ant palangės, kur bus gausu šviesos.

Pikuojant pomidorų daigų tręšti nebūtina, užteks tik palaistyti. Pikuoti reikėtų tada, kai daigai turi du tikrus lapelius.

Žemaūgės pomidorų veislės pačios ankstyviausios. Daržininkai rekomenduoja pasisėti įvairių rūšių pomidorų, tiek ankstyvų, tiek vėlyvų, kad visą šiltąjį sezoną užtektų pomidorų derliaus. Tiesa, ankstyvos veislės pomidorų galite turėti vos keletą daigų, kad užtektų pomidorų tol, kol ims derėti kitos rūšies, vėlyvesni pomidorai.

Tinkamiausias metas agurkams – balandžio pradžia

Agurkus, jei nesėjame tiesiai į daržą, o norime turėti daigų, turime pasėti balandžio pradžioje – 2 d. Reikia prisiminti, kad agurkų pikuoti nereikia, tad į indelį dedame tik po vieną sėklą. Persodinsime juos tiesiai į dirvą. Geriausia rinktis gilesnius indelius, šiek tiek didesnius, nes daigai bus nemaži, į dirvą jie keliauja dažniausiai jau su žiedais.

Agurkų sėklos sudygs per 3-7 dienas.

Ką dar sėjame kovą?

Iki kovo vidurio reikėtų pasėti šaknines petražoles, morkas, pastarnokus, burokus, kopūstus, ropes, ridikus, ridikėlius, ropes, bulves (13-17 d.), česnakus, ropinius svogūnus (15-19 d.), o kovo pabaigoje – špinatus, salotas, lapinius burokėlius (29-30 d.), salierus (25-26 d., 29-30 d.), porus (kovo 31 d.), rozmarinus, bazilikus (balandžio 4 d.), moliūgus, patisonus, baklažanus (balandžio 4, 9, 10 d.)

Kovas – ir gėlių metas. Kambaryje, daigyklose galime pasisėti petunijų, šalavijų, gvazdikų. Antrą kovo pusę sėjame ir raudonėlį, dašį, levandą, gelsvę, melisą.

Nuo kovo vidurio į nešildomus šiltnamius jau galima sėti ir ridikėlius, svogūnus laiškams, krapus.

Mėnesio pabaigoje galima imti daiginti ir ankstyvąsias bulves. Daiginkite sudėję bulves į dėžutes, keletą kartų per savaitę papurkškite vandeniu. Bulvės puikiai dygs 12-15 laipsnių temperatūroje.

Pirmąjį pavasario mėnesį rasite darbų ir lauke

Ką veikti vos atėjus kalendoriniam pavasariui lauke? O veiklos gausybė! Pradedant šiltnamio remontu ir paruošimu daigams, dirvos supurenimu ir medžių genėjimu. Kovą, saulei kylant vis aukščiau, galime genėti suaugusių kriaušių ir obelų šakas. Jaunų medelių genėti nepatartina. Būtina pasirūpinti ir žvėrių nugraužtomis vietomis – medžius gydyti tepalais.

Kas rudeniop nenubalino medžių kalkėmis, gali tai daryti būtent kovo mėnesį. Džiugi žinia ir svogūnines gėles rudenį pamiršusioms pasodinti moterims – tulpės, hiacintai ar narcizai, pasodinti kovo mėnesį, taip pat augs ir žydės, gal tik bus ne tokie vešlūs, šiek tiek žemesni nei įprastai.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas