Nebylus protestas – bandymas atkreipti dėmesį į neįgalius vaikus

Šiauliuose surengtas nebylus protestas – neįgalių ir specialiųjų poreikių turinčių vaikų tėvai bandė atkreipti valdžios dėmesį į likimo nuskriaustus mažylius, kuriems nesukuriamos tinkamos sąlygos gyventi pilnavertį gyvenimą. Tuo pačiu metu akcija vyko ir sostinėje.

Verkiančios mergaitės skulptūros fone kėdės su vaikų vardais stovi ne šiaip sau – tai Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos, viešosios įstaigos „Geroji širdis“ ir asociacijos „Maži žingsneliai“ organizuota socialinė akcija – tylos protestas. Tuščios kėdės, ant kurių užrašyti vaikų vardai, amžius ir ligų kodai simbolizuoja mūsų valstybės ignoruojamus neįgalius vaikus. Tylos protesto organizatoriai sako, kad specialiųjų poreikių turinčius vaikus auginančios šeimos yra paliekamos likimo valiai, valstybė neužtikrina kokybiškų paslaugų, o atsakingos institucijos nė neturi teisingų duomenų apie neįgalius vaikus.

Neįgalius vaikus auginantys tėvai sako, kad tokio mažylio išlaikymas ir priežiūra per mėnesį atsieina apie 4000 eurų. Tėvai piktinasi, kad valstybės parama tokioms šeimoms vos siekia 500 eurų. Esą negana to – sergantis ir neįgalus vaikas nėra pageidaujamas ugdymo įstaigose, o neformaliojo ugdymo užsiėmimai beveik virtę tabu. Tylaus protesto organizatoriai reikalauja, kad šiuo metu priimant naujus įstatymus valdininkai atsižvelgtų į neįgalius vaikus auginančių šeimų bėdas, kad sudarytų vaikų specialiųjų poreikių lygių nustatymų sistemą, pagal kurią mažyliai būtų ugdomi individualiai. Taip pat tėvai prašo didesnės pagalbos iš specialistų.

Tuščios kėdės su vaikų vardais stovėjo ne tik Šiauliuose. Tylos protestas tuo pačiu metu vyko ir sostinėje – čia prie Lietuvos Respublikos vyriausybės išrikiuota net 1000 tuščių kėdžių.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas