Naujosios Akmenės ligoninei – naujas GMP automobilis

Sveikatos apsaugos ministerija 2017 m. sausio 5 d. perdavė Naujosios Akmenės ligoninei vieną iš 24 Lietuvos ligoninėms perduotų A tipo greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių, skirtų pacientams transportuoti į apskričių centrus ar į universitetines ligonines.

Kaip teigė Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga: „Labai svarbu, ypač tose teritorijose, sudaryti galimybę laiku žmonėms suteikti pagalbą. Tam būtina kur kas greičiau pervežti nukentėjusiuosius iš iškvietimo vietos į gydymo įstaigą. Akivaizdu, kad nauji, greiti, aprūpinti šiuolaikine įranga GMP automobiliai – tai iškovotos lemtingos minutės ir išgelbėtos pacientų gyvybės“.

Fiat markės automobiliai GMP paskirčiai pritaikyti pirmą kartą, todėl prieš pradedant gamybą, pasirinkta gaminio technologija su baziniu automobiliu turėjo būti išbandyta atliekant dinaminį 10 G pagreičio testą, kuris užtikrina įrengimo konstrukcijos saugumą. Taip pat remdamiesi tarptautine patirtimi inžinieriai juose papildomai įrengė funkcionalesnes sėdynes, didesnio galingumo medicininio skyriaus šildymo sistemą, papildomas erdves medicininės įrangos fiksavimui ir medikamentų laikymui.

„Šie automobiliai patikimi, vertinami dėl nedidelių kuro sąnaudų, suteikiamų garantinių sąlygų bei techninio aptarnavimo kainų bei tinklo. Greitosios pagalbos tarnybos Fiat automobilius naudoja Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse, todėl labai malonu prisijungti prie kilnios GMP užduoties suteikti skubią medikų pagalbą mūsų šalyje“, – sakė UAB „Autobrava“, „Fiat“ importuotojo Baltijos šalims, vadovas Andrius Mockaitis.

Pagal Naujosios Akmenės ligoninės administracijos informaciją parengė Savivaldybės gydytoja Dalia Sketrė

V. Mockaus nuotraukoje Naujosios Akmenės ligoninei perduotas GMP automobilis

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas