Naujas iššūkis – kibernetinė priklausomybė

Kovo 15 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Lietuvos blaivybės draugijos nario, Klaipėdos „Baltų ainiai“ padalinio pirmininko, nacionalinės tabako-alkoholio kontrolės koalicijos nario Artūro Šiukštos paskaitos, skirtos I-IV gimnazijos klasių mokiniams.

Pagrindinė paskaitų tema – kibernetinės priklausomybės. Paskaitos metu A. Šiukšta atkreipė dėmesį į kibernetinės priklausomybės reiškinius įvairiuose socialiniuose sluoksniuose. Pranešimuose išdėstyta informacija apie interneto keliamą poveikį sveikatai, intelektui bei moralei.

Paskaitų metu siekta padėti mokiniams susiformuoti savo socialinę poziciją, aptariant kibernetinės priklausomybės pavojus sveikatai. Išskirti galimi pagalbos būdai, problemos atpažinimo kriterijai, būdingi bendravimui internetu – socialinio palaikymo, asmenybės kūrimo, kompiuterinių žaidimų bei seksualinio pasitenkinimo.

Lietuvos blaivybės draugijos narys teigė, kad tėvai augę ne skaitmeniniais laikais nesuvokia, kad vaikai jau yra skaitmeninės kartos atstovai ir jų technologiniai poreikiai bei kibernetinė priklausomybė yra žymiai didesnė. Nesupratimas ir nesusikalbėjimas tiesia vaikams kelią į vienatvę.
Vaikai paprastai aktyviai domisi viskuo, kas juos supa, tačiau jų gyvenime atsiradus technologijoms iš akiračio dingsta kiti objektai, kompiuteris virsta poreikiu. Susiformavus kibernetinei priklausomybei, pasak A. Šiukštos, formuojasi įvairūs fiziniai, intelektualiniai bei moraliniai sutrikimai – regos apkrova, raumenų atrofija, sedėjimas suvaržyta poza, psichologinė įtampa, autizmo sindromai.

A. Šiukšta teigė, kad vaikams reikia padėti atrasti balansą gyvenime – sportuoti, daugiau laiko skirti bendravimui šeimoje ir su bendraamžiais, mokytis.

Anželika Griciūtė

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 2

  1. Šiaulių Didždvario gimnazija
    2017-03-16 09:40 Atsakyti Pranešti

    Dėkojame Šiaulių m. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, organizavusiam žalingų įpročių prevencijos paskaitas Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniams.

  2. Marija
    2017-03-15 18:53 Atsakyti Pranešti

    Man planšetei priklausonybe mes geri savaitgaliais negaliu iš gydyti sese ir drauga

Komentaro rašymas