NATO pajėgų vadas: JAV pajėgos Lietuvoje bus beveik nuolatos

JAV rotacinės pajėgos Lietuvoje jau šuo metu yra beveik 365 dienas per metus ir ši nuolatinė rotacija bus tęsiama toliau, sako Vilniuje besilankantis JAV ir NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Kertisas Skaparotis (Curtis Scaparrotti).

Anot generolo, šiuo metu Lietuvoje dislokuoti amerikiečių sunkieji pėstininkai iš JAV 3-iosios brigados čia liks iki gegužės pabaigos, tačiau birželį-liepos mėnesiais, į šalį “Kardo kirčio” pratyboms atvyks Minesotos nacionalinės gvardijos batalionas. Rugsėjį į Baltijos šalis bus atsiųsta 173-iosios oro desantininkų brigados bataliono dydžio karių grupė.

“Esame įsipareigoję jūsų gynybai, įsipareigoję atgrasymui kartu su jūsų pajėgomis, ir JAV pajėgas čia matysite beveik nuolatos”, – žurnalistams sakė generolas, paklaustas, ar Lietuva gali tikėtis nuolatinio, sąjungininkų buvimo šalyje.

Tai pirmasis K. Skaparočio, kaip NATO pajėgų vado Europoje, vizitas Lietuvoje, po to, kai pernai gegužę šias pareigas jis perėmė iš generolo Filipo Bridlovo (Philip Breedlove).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad Lietuva sieks nuolatinio JAV pajėgų buvo šalyje.

ELTA informacija ir nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 3

 1. Diedui
  2017-03-17 09:45 Atsakyti Pranešti

  O kur straipsnyje rasoma apie bazes ir masinio naikinimo ginklus?

  1. Anonimas
   2017-03-17 12:06 Atsakyti Pranešti

   Tai kam jie čia reikalingi nuolat ? Kas mus puola ?

 2. diedas
  2017-03-16 20:30 Atsakyti Pranešti


  7 straipsnis
  Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
  ….
  137 straipsnis
  Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.

Komentaro rašymas