Mokyklų tinklo optimizavimas palietė Verbūnų mokyklą

Verbūnų mokykloje, kuri šį rugsėjį švęs mokyklos 95-metį, mokytojai, mokinių tėveliai, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai susirinko padiskutuoti, aptarti mokyklos ateitį. Šiandien rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, pastebimas ryškus emigracijos procesas. Mokinių skaičius per dešimt metų Šiaulių rajono ugdymo įstaigose sumažėjo per pusę ir dabar siekia tik 3659 mokinius.

Apibudinęs šią situaciją, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis susirūpinęs kalbėjo, jog reikia spręsti ką ir kaip daryti?

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė pažymėjo, jog Verbūnų mokykla rajone yra viena iš mažiausių mokinių skaičiumi. Dabar mokyklą lanko tik 47 mokiniai, o mokytojų personalą sudaro 13 mokytojų. Jau kelinti metai trūksta pinigų mokytojų atlyginimams, nes mokinio krepšelių neužtenka, tenka savivaldybei dotuoti. Savivaldybė įpareigota suteikti visas sąlygas vaikų ugdymui, leisti mokiniams pasirinkti mokymo įstaigą, kurioje sudaromos geresnės tiek mokymosi, tiek ir nepamokinės veiklos sąlygos. Reikia galvoti, diskutuoti ne tik apie mokytojų darbo vietas, bet ir apie vaiko ateitį.

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Martynas Rusteika akcentavo, jog turime galvoti apie vaiką, apie ugdymo procesą. Reikia suteikti vaikui galimybę tobulėti. Didesnės mokyklos turi tikrai geresnias sąlygas vaiko integracijai, kolektyviškumo ugdymui, kūrybiškumui, papildomai pagalbai ir kt. Dabar Verbūnuose ir kai kuriose kitose ugdymo įstaigose jungiamos klasės, jose vienu metu mokosi skirtingų klasių mokiniai ir tai yra negerai. Sąlygos visoms mokykloms ugdymo procese turi būti sudarytos vienodos. Kai trūksta mokinių, šis procesas yra iškreipiamas.

Verbūnai yra patogioje vietoje. Geras kelias pro Verbūnus jungia dvi didelias ugdymo įstaigas – Gruzdžių ir Kužių gimnazijas. Mokiniai gali pasirinkti, kur mokytis. Ir tai yra privalumas. Neigiamas dalykas yra tai, jog panaikinus Verbūnų mokyklą, lieka pastatai, kuriuos reikia galvoti kaip išlaikyti, kokią veiklą čia vystyti.

Mokyklos bendruomenės nariai, mokytojai pažymėjo, jog mokykloje yra gera sporto salė, valgykla, tačiau be vaikų mokykla nunyks. Verbūnai nebus ta vieta, kur gera gyventi.

Verbūnų mokyklos direktoriaus funkcijas atliekanti Rasa Jurgaitienė teigė, jog Verbūnai sensta, gyvena nemažai senukų, kurie pamažu parduoda savo sodybas, namus. Juos pradėjo pirkti jaunos šeimos auginančios vaikus. Yra viltis, kad gimstamumas padidės ir ateis vaikų į mokyklą. Dabar nemažai tėvų girdi, kad mokyklą ruošiamasi uždaryti. Jie klausia – kiek dar bus galima vesti savo vaikus į Verbūnų mokyklą, kokia mokyklos ateitis?

Verbūnų mokyklos bendruomenė kėlė klausimus, kad, jei verbūniškiai vaikai važinės į kitas mokyklas, nebeliks Verbūnuose kultūros židinio, nes tie vaikai, išvykus mokytis kitur, jau grįš namo vėlai ir nebegalės dalyvauti kultūrinėje veikloje, nes bus integruoti į tų ugdymo įstaigų neformalųjį švietimą.

„Jei neliks mokyklos, tai gyvenvietė pasmerkta žlugti, nes, kokia šeima norės čia pirkti namus, sodybas, jei nebus, kur vesti vaikus į mokyklą?“ – samprotavo bendruomenės atstovai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasiūlė Verbūnų mokyklos bendruomenei apsvarstyti visus variantus, pateikti pasiūlymus dėl tolesnės mokyklos ateities. Bus aptariami visi pasiūlymai ir ieškoma bendrų sprendimų.

Zigmas Ripinskis

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas