Ministras ragino plėsti ūkių veiklą

Kovo 7 dieną su Akmenės krašto ūkininkais susitiko Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras B. Markauskas. Ministras, taip pat ministerijos atsakingi darbuotojai R. Dambrauskas, T. Šapkauskas analizavo ūkininkams aktualius klausimus.

Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, pradėdamas susitikimą, akcentavo, kad Akmenė – darbščių ūkininkų kraštas, todėl ir pirmasis iš naujos Vyriausybės narių atvyko Žemės ūkio ministras. Apie tai, kas jaudina mūsų ūkininkus, glaustai išsakė Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja, Ūkininkų sąjungos pirmininkė G. Gauronskienė.

Ministras B. Markauskas sakė, su Vyriausybės nariais sutaręs, kad ūkininkai tam tikromis mokesčių lengvatomis naudosis iki 2020 metų, nes jiems mokamos mažesnės išmokos negu kitų ES šalių ūkininkams. Kasmet blogėja melioracijos įrenginių būklė. Nuo kitų metų trečiojo ketvirčio planuojama melioracijos įrenginius perduoti ūkininkams. Ūkininkai sureagavo ūmiai: apleistą savo turtą valstybė ketina permesti duonos augintojams, privers tvarkyti arba ims bausti… Ministras sakė, kad tuo atveju, jeigu valstybiniai (jie sudaro apie 60 proc. visų įrenginių) melioracijos įrenginiai bus perduoti ūkininkams, jų tvarkymo kaštus susietų su tiesioginių išmokų dydžiu.

Plačiai diskutuota apie žemę: jos kainą, nuomojimosi peripetijas. Ministras sakė, kad Danijos ūkininkai investuodami į žemę, „pertempė“ rinką, realiai kyla bankroto grėsmė.

Susitikime ūkininkų problemų sprendimo būdų siūlė Seimo narys V. Ąžuolas.

Ūkininkai ministrui ir ministerijos atsakingiems darbuotojams kėlė daug problemų.

Julija SEJAVIČIENĖ

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas