Melagingai pranešę apie Šiaulių apygardos teismo susprogdinimą – nuteisti

Šiaulių apylinkės teismas melagingą informaciją apie visuomenei gresiantį pavojų pranešusį 24 m. G. V. ir jo bendrininką 27 m. E. J. pripažino kaltais ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmes, kurios bendrinamos su ankstesnėmis bausmėmis. Kaltinamieji melagingai pranešė apie Šiaulių apygardos teismo susprogdinimą.

11 kartų teistas E. J., Šiaulių apylinkės teismo paskirtą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę subendrinus su ankstesne, pataisos namuose praleis 4 m. 9 mėn. 17 kartų teistam G. V. paskirta bausmė nebendrintina, nes paskutinis nuosprendis neįsiteisėjęs. Teismas tenkino specialiųjų tarnybų civilinius ieškinius.

Kaltinamieji G. V. ir E. J. teisti, teistumas neišnykęs, laisvės atėmimo bausmės atlikimo metu darė tyčines nusikalstamas veikas, – sako bylą nagrinėjęs teisėjas Audrius Sadauskas. – Kaltinamieji šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, išvadų nepadarė, todėl teismas mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti skiriant realų laisvės atėmimą.“

Teismas konstatavo, kad kaltinamieji padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama nesunkių nusikaltimų kategorijai. Kaltinamųjų atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad prisipažino padarę nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką padarė veikdami bendrininkų grupėje.

Teismas nustatė, kad nusikaltimas buvo įvykdytas 2016 m. spalio 13 d. Tuomet kaltinamieji G. V. ir E. J., būdami Šiaulių tardymo izoliatoriuje, susitarė melagingai pranešti apie visuomenei gresiantį pavojų – Šiaulių apygardos teismo susprogdinimą. Apie 14 val. G. V. iš taksofono paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir melagingai pranešė, kad „Šiaulių apygardos teismas 15 val. bus susprogdintas.“ Skubiai buvo nutrauktas teismo darbas, evakuoti darbuotojai, iškviesta rinktinė „Aras“ ir specialiosios tarnybos. Kaltinamieji nurodė nusikaltimo priežastį – nenorėjo, kad juos pervežtų į Lukiškių tardymo izoliatorių. Skambinti buvo pasiruošę abu – jei vienam nepavyktų, skambintų kitas.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Parengė Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja Nijolė Damulė 

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas