Kuriama nemokama mobiliosios emocinės savipagalbos programėlė

Artimiausiu metu bus pristatyta jau kuriama pirmoji Lietuvoje emocinės savipagalbos mobilioji programėlė (dar vadinama apps‘u). Šiam tikslui pasiekti buvo pasirašyta keturšalė bendradarbiavimo sutartis tarp LR Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Valstybinio psichikos sveikatos centro ir UAB „TeleSoftas“.

Šios programėlės paskirtis – suteikti pirmąją emocinę pagalbą ir galimybę stebėti bei gerinti savo psichikos sveikatą. Tai bus nemokamas ir prieinamas visuomenei savipagalbos ir psichoedukacijos įrankis. Programėlės turinį sudarys ilgalaikio emocijų stebėjimo mechanizmas, kognityvine elgesio terapija pagrįstos savipagalbos užduotys ir pratimai bei emocinę pagalbą teikiančių įstaigų duomenų bazė.

Pasak kūrėjų, išmanieji telefonai gali būti panaudojami asmens sveikatos būklės stebėjimui. Telefonuose integruoti akselerometrai, mikrofonai, GPS, įvairūs sensoriai leidžia stebėti daugybę sveikatos aspektų – fizinį aktyvumą, miego kokybę, širdies aktyvumą, kraujo spaudimą ir net alkoholio suvartojimą. Įvairios programėlės taip pat suteikia galimybę pačiam stebėti, fiksuoti ir vertinti savo sveikatos būklę. Tokio pobūdžio programėlės dažniausiai yra skirtos psichikos sveikatos problemoms – depresijos, streso, bipolinio sutrikimo, valgymo sutrikimų simptomų, savižudybių rizikos stebėjimui.

Mobiliųjų programėlių pagalba galima ne tik stebėti, bet ir koreguoti savo sveikatos būklę. Psichikos sveikatai gerinti skirtose programėlėse dažnai taikomi kognityvine elgesio terapija grįsti savipagalbos pratimai, kurie čia pat gali padėti sumažinti ankstyvuosius streso, depresijos ir kitų emocinių sunkumų simptomus. Šios programėlės taip pat atlieka ir prevencinę funkciją – jos edukuoja, skatina sąmoningumą apie emocinę sveikatą ir ją stiprina.

LR sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas