Keturių Tarybos narių likimą nulems iš frakcijų narių sudaryta komisija

Praėjusią savaitę keturi Tarybos nariai gavo raštą dėl jų šalinimo iš miesto tarybos. Teikime siūloma J. Sartauską, D. Michalenko, A. Lanką ir A. Lankauską šalinti iš miesto tarybos, kitaip tariant pradėti procedūrą dėl jų įgaliojimų netekimo. Tolimesnę proceso eigą nagrinės specialiai šiam klausimui ištirti sudaryta komisija, kurios sudėtis turėtų būti patvirtinta rytoj vyksiančiame Tarybos posėdyje. Tiesa, prieš pat posėdį Savivaldybėje atsirado dar viena nauja frakcija, kurios atstovas taip pat bus deleguotas į komisiją.

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje buvo svarstomas sprendimo projektas “Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos komisijos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių 2017 m. vasario 22 d. teikime pateiktiems faktams ištirti sudarymo”. Remiantis Vietos savivaldos įstatymu, tokia komisija turi būti sudaroma per mėnesį nuo teikimo gavimo, todėl rytoj posėdyje bus balsuojama dėl jos sudėties patvirtinimo.

Į komisiją deleguojama po vieną visų frakcijų atstovą – remiantis proporcingumo principu pagal frakcijų narių skaičių. Kadangi frakciją gali sudaryti mažiausiai trys nariai, tai toks frakcijos narių skaičius atitinka vieną atstovą būsimoje komisijoje.

Taip pat skaitykite: Teikia pasiūlymą šalinti keturis Tarybos narius. Motyvas – destruktyvi veikla

Tarybos narių patvirtinimui siūlomos komisijos sudėtis: Jonas Bartkus (TS-LKD), Artūras Kulikauskas (Liberalų sąjūdis), Regina Kvedarienė (“Už Šiaulius”), Gintautas Lukošaitis ir Aurimas Žvinys (“Dirbame miestui”), Daiva Matonienė (Tesingumo frakcija), Jolanta Žakarienė (LSDP).

Tiesa, prieš artėjantį Tarybos posėdį buvo įkurta dar viena frakcija, kuri irgi turi teisę deleguoti savo atstovą. Iš naujosios frakcijos “Darbas”, kurią sudaro Danguolė Martinkienė, Angelė Kavaliauskienė ir Gediminas Beržinis Beržinskas, į komisijos sudėtį siūloma seniūnė D. Martinkienė.

Apie naują frakciją pirmąkart išgirdę komiteto nariai juokaudami teiravosi, ar dar yra užtektinai laiko, norint įkurti dar vieną partiją, siekiant turėti dar vieną atstovą komisijoje. “Gal dar suspėtumėm sukurti kokią dirbtinę frakciją?” – ironizavo J. Žakarienė.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 1

  1. …..
    2017-03-02 21:06 Atsakyti Pranešti

    Butu pats geriausias tarybos nuveiktas dalykas, jei tuos sudo maisytojus lauk ismestu. Gal pradetu visi normaliai dirbti ir miesto problemas spresti.

Komentaro rašymas