Kelmėje sumuštų berniukų patėvis kaltę neigia

Sausio 26 d. Kelmės r., Dangvietų k., namuose buvo galimai sumušti du mažamečiai berniukai. Vienam iš jų – keturmečiui – buvo nustatyti kairės akies ir nugaros sumušimai, o vyresniajam, gimusiam 2010 m., – nugaros sumušimai. 31 m. įtariamasis, atvestas į teismą, savo kaltę neigė.

Siūlė suimti dviem mėnesiams

Smurtu prieš mažamečius vaikus įtariamas patėvis (g. 1985 m.) uždarytas į areštinę. Prokurorė siūlė vyrą suimti 2 mėnesiams, tačiau, teismo sprendimu, vyras suimtas mėnesiui. Įtariamasis Mindaugas Zakarauskas jau 4 kartus yra teistas už panašius nusikaltimus – smurtą artimoje aplinkoje. Vyras anksčiau yra smurtavęs prieš sesę, mamą, mažesnį brolį. Negana to, yra sėdėjęs ir pataisos namuose.

Prokurorė teigė nematanti būtinybės įtariamąjį smurtu prieš sugyventinės vaikus suimti 3 mėnesiams, nes M. Zakarauskas yra deklaruotas Kelmės rajone, tad nemano, kad gali pabėgti.

Įtariamasis su sugyventine turi ir bendrą judviejų vaiką – mergaitę. Etaplius.lt turimais duomenimis, moteris su dukra šiuo metu yra ligoninėje.

Kad vaikas yra sumuštas, penktadienį pastebėjo ir pranešė Užvenčio lopšelio-darželio auklėtojos. Išvydusios sumuštą berniuko paakį, darbuotojos bandė išsiaiškinti, kas nutiko, tačiau iš berniuko nieko nesužinojo, tad pasikvietė jo brolį, kuris ir prasitarė, jog juos skriaudžia patėvis. Apie incidentą buvo pranešta Kelmės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui, Užvenčio seniūnijai, policijai, iškviesti greitosios medikai.

Ketverių ir šešerių broliukai buvo gavę mažiausiai po 7 smūgius, nugaros buvo nusėtos mėlynėmis.

Įtariamasis kaltę neigia: “Socialinė darbuotoja čia mane apkaltino”

Pats Mindaugas Zakarauskas sekmadienį teisme žurnalistams sakė vaikų nemušęs, tačiau dėl ankstesnių smurto atvejų prisipažino.

“Nemušiau tų vaikų, socialinė darbuotoja čia mane apkaltino, “akies neturi”. Aš tik pabaru, kai siunta, o myliu kaip savo. Aš ne durnas, kad muščiau, juk mačiau Kėdainių, Panevėžio atvejus” , – kalbėjo įtariamasis, prieš kelias dienas kaip tik planavęs vykti į Angliją, tačiau dabar negalėsiantis to padaryti.

Taip atrodo berniukų mamos ir sugyventinio būstas. Etaplius.lt nuotr.

Taip atrodo berniukų mamos ir sugyventinio būstas. Etaplius.lt nuotr.

Tiesa, Užvenčio socialinė darbuotoja sakė, kad Mindaugas visada atrodė rūpestingas, klausdavo, kas vyresnėliui užduota namų darbams. Visgi paskutinįjį kartą, kai buvo susitikę, berniukų patėvis pasirodė labai piktas ir nepatenkintas, kad jį moko, kaip gyventi.

“Man sakė: “Ko čia mokai gyventi, ko eini?” – pasakojo socialinė darbuotoja. Pasak moters, šeima neturi problemų dėl alkoholio ir tabako. Rajone išvis yra 11 socialinės rizikos šeimų, tad socialinėms darbuotojoms po to, kai gaunamos pašalpos, net pardavėjos praneša, jei šeimynos iš rizikos sąrašo perka ką nors neleistino.

Įtariamasis tikino, kad mėlynės ant vaikų kūno atsirado žaidžiant, mat šie dažnai siaučia, žaidžia, parkrenta.

Tiesa, ankstesnių smurto protrūkių prieš brolį ir mamą M. Zakarauskas neneigė: “Anksčiau smurtavau prieš brolį, nes buvau pavargęs ir jis nervino, o mama irgi nervino, nes liepė išsikraustyti.”

Kol prie Kelmės rajono savivaldybės dega žvakutės Kėdainiuose nužudytam berniukui atminti, smurto atvejai, galimai, vėl kartojasi.

Nukentėję berniukai šiuo metu pas tėtį

Patėvio smurtą galimai patyrę mažamečiai berniukai su dar vienu broliuku – vyriausiuoju vienuolikmečiu – dabar gyvena pas savo tėtį. Vyro namuose apsilankę žurnalistai išvydo laimingus vaikus, namie buvo šilta, ant stalo buvo padėta blynų, kugelio.

Nuomojamame name gyvenantis vyras dirba dviejose vietose, už vaikus moka alimentus berniukų mamai. Tiesa, jis teigė, kad pinigus moteris išleidžia greitai.

Vyriausiasis berniukas nuo patėvio smurto nenukentėjo, jis nebuvo mušamas, tačiau tėčiui puse lūpų prasitarė, kad mažieji broliai tai “užsidirbo”, nes krėtė išdaigas. Tiesa, ši versija nepatvirtinta. Žurnalistams keturmečio berniuko paklausus, ar pasiilgo mamos, šis atsakė : “Ne.”  O vaikas išties yra labai meilus, lipšnus – iškart ėmė lipti Užvenčio seniūnui ant rankų.

Priešingai nei mažamečių tėčio būstas, atrodo namas, kuriame vaikai gyvena kartu su mama ir patėviu – viduje viskas sujaukta. Šeima gyvena vienkiemyje, tad aplink kaimynų nėra.

Berniukų mamos socialiniai įgūdžiai labai prasti, socialinės darbuotojos teigimu, moters mama turėjo psichinę negalią, todėl ir dukters niekas nemokė. Miestelio seniūnas sako nežinantis, ar vaikus tikrai sumušė patėvis, bet nereaguoti į šią situaciją negalima. Galutinį verdiktą pasakys medikai, nustatę, kaip buvo iš tiesų.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas