Kelmėje atidaryta paroda Šiaurės Lietuvos žymių asmenybių portretai

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje vasario 17 d. atidaryta Šiaulių universiteto kuriama, 2012 metais Lietuvos mokslininkų sąjungos „Salduvė“ inicijuota Šiaurės Lietuvos žymių asmenybių portretų paroda.

Tapomų portretų sąraše – 73 iškilių žmonių pavardės. Šiuo metu nupiešti 22 paveikslai. Juos sukūrė ir nutapė žinomi Lietuvos dailininkų sąjungos nariai: Bonaventūras Šaltis, Egidijus Darulis, Voldemaras Barakauskas, Ričardas Garbačiauskas bei iš Kelmės kilęs Kornelijus Užuotas.

Parodos atidarymo šventė prasidėjo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos moksleivių subtiliais muzikiniais akordais. Kolekciją, portretų autorius pristatė Kelmės kultūros centro parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė bei direktorius Arnas Arlauskas. Pasak kalbėjusiųjų ši paroda svarbi tuo, kad visuomenę norima supažindinti su Lietuvos kultūros, mokslo, literatūros asmenybėmis, kilusiomis ar dirbusiomis Šiauriniame mūsų krašte. Šiandien iš didžiulių drobių į lankytojus žvelgia ir daugeliui pažįstama Žemaitė, ir siauresniam visuomenės ratui žinomas fotochemijos dėsnių atradėjas Teodoras Grotusas bei kitos veikėjai, praturtinę savo darbais, idėjomis mūsų kraštą.

Portretai Kelmės kultūros centre bus eksponuojami iki šių metų kovo 21 dienos.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas