Kaip neapsigauti renkantis šokoladą?

Šokoladas – vienas iš tų dalykų, kuriuo norima ir lepintis, ir lepinti. Tačiau specialistai įspėja, kad norint atrasti tikrai kokybišką šokoladą, reikia būti itin budriems.

„Spalva yra tamsesnė ir labai gražus blizgesys.“,- du svarbiausius vizualinius kriterijus įvardija šokolado ekspertas Algimantas Jablonskas „AJ šokoladas“ vadovas.

Be juodojo šokolado yra dar baltas ir pieniškas. Baltas šokoladas gaminamas iš kakavos sviesto, pieno miltelių ir cukraus, o pieniškas – iš kakavos, kakavos sviesto ir pieno miltelių. Tai yra esminis skirtumas tarp tų šokoladų. Pasak Algimanto Jablonskio, gurmanai labiau valgo juodąjį šokoladą, nes jame yra daugiausiai kakavos ir yra tikriausias produktas, jaunimas ir vaikai – pienišką šokoladą, o baltą – inteligentiškos moterys.

Vienas iš pagrindinių klausimų, dažnai neduodančių ramybės gurmanams – kuris šokoladas geriausias: baltas, pieninis ar juodasis. Tačiau šokolado ekspertas sako, kad šokolado kokybę lemia visai ne rūšis, o jo sudėtis. Kad ir kokią rūšį nuspręsite pasirinkti, svarbiausia, kad parduotuvėje atidžiai išstudijuotumėte sudėtį. Dažnai gamintojai siekia atpiginti šokolado gamybos procesą, todėl esminio ingrediento – kakavos sviesto kartais jame galite visai nerasti.

„Mums reikėtų kalbėti, kad kakavos riebalai yra dažnai pakeičiami pigesniais riebalais ir tie pigesni – palmių aliejus, kokosų, konditeriniai reibalai – niekaip nėra siejami su mūsų sveikata, nes veikia aterogeniškai ir sukelia aterosklerozės, širdies ir kraujagyslių ligų riziką.“,- pasakoja gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė.

Hidrinti riebalai yra augaliniai aliejai, kaitinti aukštoje temperatūroje. Jų tinkamumo naudoti terminas yra ilgesnis ir jie išlaiko produkto struktūrą, todėl yra patrauklūs maisto pramonėje. Tačiau, pasak Karolinos Tenenienės, INTRA VIRES maisto produktų ženklinimo ekspertės, šiuo metu pasaulinė sveikatos organizacija yra susirūpinusi hidrintų riebalų naudojimu maisto pramonėje, todėl kad yra įvertinti kaip sveikatai pavojingas ir nesaugus produktas.

Renkantis šokoladą itin svarbu ne tik, kiek jame yra kakavos sviesto, bet ir kiek pačios kakavos. Specialistai pataria, rinktis tokį, kuriame kakavos būtų kiek įmanoma daugiau. Geriausia rinktis tokį šokoladą, kuriame yra nuo 35 iki 80 procentų kakavos.

Dar vienas kokybiško šokolado ženklas gali būti ir jo kaina. „Galbūt galėčiau palyginti su konjaku už 10 ir už 1000 eurų. Tas, kuris nesupranta kokybės, nesupranta ir kodėl reikia mokėti 1000, jei galima nusipirkti ir už 10 eurų. Tas pats ir šokoladu – vienas kakavos pupeles gali parduoti už 5 eurus, o kitos, kurios yra ypatingos, kurių neįmanoma daug išauginti, kurios yra ypatingo skonio kainuoja visai kitaip. Šiandien mes pasirinkę kryptį parduoti pačios aukščiausios kokybės šokoladą. Jau geriau mes mažiau parduosime, bet pačios aukščiausios kokybės šokoladą. Siūlau, geriau suvalgyti du geriausius saldainukus, negu 10 paprastų.“,- šokolado subtilybes pasakoja ekspertas Algimantas Jablonskas.

Kad ir kokį šokoladą pasirinktumėte, pieninį, baltą ar juodąjį, svarbiausia, kad išsirinktumėte kokybišką ir patirtumėte tikrą malonumą jį ragaudami.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas