Kaip išsirinkti skalbimo priemones?

Gabrielė Pastaukaitė
Žvelgiant į parduotuvių lentynas, nukrautas skalbimo priemonėmis, nejučia apima abejonės. Kurią priemonę rinktis? Pabandykime rasti atsakymą į šį klausimą.

Mažiau, bet ilgiau

Specialistai sutaria, kad visuomet geriau dėti mažiau skalbimo priemonės, bet skalbti ilgiau ir aukštesnėje temperatūroje.

Geriausia būtų, jeigu skalbimas truktų maždaug pusantros valandos (skalbimo procesas – 20 min., 2 skalavimai – 40 min.). Jeigu pageidaujate skalbti trumpai ir žemoje temperatūroje, rekomenduojama rinktis skystas skalbimo priemones. Jos greičiau tirpsta vandenyje.

Tiesa, vertėtų žinoti, kad skysti skalbikliai yra šiek tiek brangesni, bet skalbiant jų reikia mažiau negu birių priemonių. Pliusas dar ir tas, kad skystą skalbimo priemonę galima pilti tiesiai ant dėmės. Toks metodas ne tik padeda geriau išskalbti visą drabužį, bet ir panaikina įsisenėjusias dėmes.

Baltiems ir spalvotiems

Jeigu ant drabužių ar kitų skalbinių yra sunkiai išvalomų vyno, kraujo, pomidorų padažo dėmių, skalbinius būtina mirkyti. Baimintis dėl audinių nereikia. Jeigu naudosite tinkamas priemones, jie nenukentės.

Būtina atskirti baltiems ir spalvotiems drabužiams skalbti skirtas priemones. Negalima baltiems skalbiniams skirtomis priemonėmis skalbti spalvotų drabužių ir atvirkščiai: skalbimo produktuose, skirtuose spalvotiems audiniams, yra spalvas atgaivinančių priedų, o skalbikliuose, skirtuose baltiems, yra baliklių. Tiesa, galima naudoti universalias skalbimo priemones.

Jei oda jautri

Svarbu suvokti, kad per pusvalandį tiesiog neįmanoma tinkamai išskalauti miltelių iš audinio. Tai ypač aktualu žmonėms, turintiems jautresnę odą, arba tiems, kurie išpažįsta ekologišką gyvenimo būdą.

Tokiu atveju galite pabandyti įsigyti ekologiškus skalbiklius, kurių sudėtyje nėra dirgiklių: dažančių, kvapių medžiagų, fosfatų arba alergenų. Ekologiškas skalbimo priemones atpažinsite iš natūralios sudėties.

Ar išties reikia minkštiklio?

Rinkdamiesi skalbimo priemones, nenumokite ranka į skalbinių minkštiklius ir nemanykite, kad tai tėra bereikalingas pinigų švaistymas. Skalbiniams malonų aromatą jie suteiks neilgam, tačiau kur kas vertingesnė minkštiklių savybė yra ta, jog jie puoselėja skalbinių audinį, neleidžia spalvoms blukti, apsaugo skalbinius nuo elektrinimosi, suteikia minkštumo.

Skalbimo priemonės yra šarminės, todėl išskalbus tik jais, drabužiai būna kietesni. Taip gali atsitikti ir dėl kalkėto vandens. Minkštikliai šiuo atveju yra rūgštiniai, jie neutralizuoja skalbiklių likučius ir suminkština audinius bei šiek tiek juos pakvėpina. Geriausia būtų, jeigu skalbimo priemonės ir minkštikliai būtų to paties gamintojo, nes sutampa jų cheminės formulės.

Skalbimo mašinoje – putų vonia

Neretai žmonės mano, kad jeigu vanduo neputoja, tai skalbiklis nėra efektyvus. Siekdami padidinti efektyvumą, jie įpila daugiau skalbti priemonės nei rekomenduojama. Šito daryti jokiu būdu negalima. Juk produkto kūrėjai būna išbandę, kokiais kiekiais naudojant atsiskleidžia geriausios skalbiklio savybės. O į vandenį įpylus daugiau miltelių, skalbinius daug sunkiau išskalauti.

Taip pat yra daugybė žmonių, kurie nesusimąstydami skalbimo mašinoje naudoja skalbimo miltelius, skirtus skalbti rankomis. Kas gali įvykti panaudojus ne tuos miltelius? Skalbimo mašina gali virsti tikrų tikriausia putų vonia, o drabužiai – netekti savo tikrosios spalvos.

„BRIXIL“: nuo ekologiškų iki dėmėms negailestingų priemonių

melynasSkalbimo priemones „BRIXIL“, kuriose dera pinigines pradžiuginsiančios kainos ir net profesionalų nenuvilsianti kokybė, siūlo buitinės chemijos importu ir prekyba užsiimanti įmonė „OISTU Grupė“.

Jeigu jūsų oda jautri, rinkitės dermatologų patikrintą ekologišką skalbiamąjį gelį „BRIXIL – Baby“. Jis pagamintas iš natūralaus muilo, yra 100 proc. biologiškai skaidus ir nekenkia žmogui bei aplinkai, taigi puikiai tinka vaikų drabužėliams, apatiniam trikotažui, patalynei skalbti. Taip pat verta paminėti, kad šis skalbiklis tinka tiems individualių namų savininkams, kurie yra įsirengę buitinius nuotekų biologinio valymo įrenginius. Priežastis paprasta: „BRIXIL – Baby“ mažiau kenkia mikroorganizmams, palaikantiems veikimo procesą įrenginyje.

Jeigu mėgstamą drabužį „papuošė“ dėmė, nepulkite į paniką. Dėmių atsikratysite su „BRIXIL – OxiAction“ valikliu. Ši skalbimo priemonė pačias įvairiausias dėmes įveikia per pirmąjį skalbimą.

Jeigu ieškote baltiems, spalvotiems skalbiniams skirtų priemonių (juk jos turi būti skirtingos), siūlome išbandyti skalbiamuosius gelius „BRIXIL – White“ (baltiems) ir „BRIXIL – Colour“ (spalvotiems). Galima rinktis ir universalų skalbiamąjį gelį „BRIXIL – Universal“.

Plačiame „BRIXIL“ produkcijos asortimente taip pat rasite skalbinių minkštiklius, skalbiamuosius miltelius.

Įsigyti „BRIXIL“ produkcijos galite Šiauliuose: PC „Viskas namams“ ir PC „Tilžėje“ esančioje parduotuvėje „Martina“. Taip pat Radviliškyje, parduotuvėje „Kesgvytis“, ir Kuršėnuose, parduotuvėje „Parianas“. Šių priemonių taip pat galite užsisakyti el. p. užsakymai@oistu.com. Užsakymai siunčiami į namus. Daugiau informacijos – www.oistu.lt. Telefonas pasiteirauti – 8 665 14 145.

Gabrielė Pastaukaitė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas