Jungtinėje Karalystėje atkasta Bronzos amžiaus gyvenvietė

Jungtinėje Karalystėje, vietoje, vadinamoje „Britų Pompėja“, dar visai neilgai besidarbavę archeologai aptiko puikiai išsilaikiusių, užsikonservavusių Bronzos amžiaus namų, kurie, kaip spėjama, išliko apie 3 000 metų. Tyrinėtojai bene labiausiai džiaugiasi aptikę didžiausią ir geriausiai išsilaikiusį Bronzos amžiaus medinį ratą.

Neįprastas radinys pelkėse

Rastas vežimo ratas yra 1 metro pločio, o jo viršuje – dar nesuirusi ašis. Manoma, kad ratas buvo naudojamas

1 100–800 m. pr. Kr. Jis aptiktas šalia vieno didžiausių atkastų namų.

Tiesa, archeologams šis radinys kelia kur kas daugiau klausimų nei atsakymų. Vienas iš jų – ką žmonės, gyvenantys pelkėse, darė su šiuo ratu. Archeologas Chrisas Wakefieldas pasakojo, kad tokių archetipų gana normalu rasti sausose vietovėse, bet pelkėse aptikti ratą yra tikrai neįprasta.

Gyvenvietę padengė molis

Įdomu tai, kad šie, pelkėse gyvenę žmonės nebuvo priklausomi nuo vandens, t. y. jie puikiai medžiojo, mito ėriena, jautiena, kiauliena.

Iki šiol komanda rado tris namus pelkių viduryje. Nustatyta, kad po gyvenvietėje kilusio gaisro būstai buvo palikti pelkėtoje vietovėje ant upės kranto, galiausiai namai susmuko į žemiau esantį vandens telkinį, juos padengė dumblinas molis, kuris ir padėjo puikiai išsilaikyti net grindų rąstams, sienoms su šiaudų stogu, puodams su maistu viduje, peiliams, tekstilei ir papuošalams.

 

Šiauliai plius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas