Joniškyje tikrintos sodų bendrijos

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros darbuotojai kartu su Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais Joniškio mieste vykdė prevencinę priemonę. Gyventojai supažindinti su aplinkosauginiais ir priešgaisriniais reikalavimais deginant sodo ir daržo atliekas. Aplankytos Joniškio mieste esančios sodų bendrijos.

Atšilus orams gyventojai pradėjo tvarkyti aplinką – rinkti šiukšles, grėbti per žiemą susikaupusius lapus, nudžiūvusią žolę. Taip pat prasidėjo pavasarinis vaismedžių genėjimas. Aplinkosaugininkai ir ugniagesiai, bendraudami su asmenimis, paaiškino, kaip tvarkyti biologiškai skaidžias atliekas. Taip pat asmenims buvo dalinami lankstinukai apie saugą deginant laužus.

Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis draudžia surinktus, sugrėbtus augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkėse ar durpingos vietose, taip pat miestuose ir miesteliuose. Draudžiama kartu ar atskirai deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas.

Važiuojant per sodų bendrijas deginančių atliekas šį kartą nebuvo nustatyta. Tiesa, vienas sodininkas jau buvo susikrovęs laužą ir pasiruošęs jį padegti. Vyras paaiškino pareigūnams, kad laužas neužsidegė, nes viskas, kas jame šviežiai sudėta, buvo per drėgna, kad degtų. Asmeniui buvo paaiškinta, kad miesto teritorijoje kūrenti tokio laužo negalima. Lapus ir žolę reikia kompostuoti arba vežti priduoti į žaliųjų atliekų aikštelę.

Aplinkosaugininkai taip pat atkreipia dėmesį ir prašo gyventojus, deginančius laužus kaimiškose vietovėse, atsižvelgti į deginimo metu pučiamo vėjo kryptį, gerbti kaimynus, kad dūmai nesukeltų nepatogumų jiems.

Už Aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas Administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė asmenims bauda nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas