Joniškio mokykloje tuberkuliozės atvejis: privalo pasitikrinti visi mokiniai

Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenę pasiekė žinia, kad vienas iš ugdymo įstaigos mokinių serga atvira turberkuliozės forma. Mokyklos administracija, vadovaudamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymais, mokinius ir jų tėvus nedelsiant informavo apie būtiną sveikatos patikrinimą.

Joniškio žemės ūkio mokykloje – sujudimas. Prieš pat didžiąsias metų šventes, o kartu ir dviejų savaičių moksleivių atostogas pasklido žinia, kad visi ugdymo įstaigos nariai privalo atlikti sveikatos patikrinimą dėl tuberkuliozės, mat vienam iš trečiakursių nustatyta atvira šios ligos forma. Mokyklos administraciją ši žinia sukrėtė – tuberkulioze sergantis vaikas yra iš tvarkingos ir socialiai atsakingos šeimos. Nepaisant sunkiai suvokiamo fakto, imtasi visų atsargumo priemonių.

Visi mokyklos bendruomenės nariai, tiek darbuotojai, tiek mokiniai, iki sausio 16 dienos privalo būti pasitikrinę sveikatą. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui sako į situaciją reaguojanti ramiai, mat užsikrėtęs moksleivis – retas svečias mokykloje, tad ir kontaktas su ugdymo įstaigos bendruomenės nariais buvo minimalus.

Į įvykį kur kas ramiau reagavo moksleiviai. Jaunimas sako, kad nė minčių, jog gali sirgti tuberkulioze, neturi, mat su trečiakursiu jokio kontakto niekada neturėjo, o ir jaučiasi sveiki.

Tokia moksleivių drąsa nė kiek nesistebi ir medikai. Joniškio ligoninės gydytojas sako, kad jaunas organizmas ligoms – itin atsparus. Tiesa, preciziškai laikydamiesi sudarytų sąrašų, moksleiviai kone užgulė ligoninės koridorius. Iki savaitės pabaigos turi būti patikrinti apie 600 asmenų.

Kol kas dar anksti teigti, kad užsikrėtusiųjų tuberkulioze nuo vieno mokyklos mokinio nėra, tačiau, pasak gydytojo, dar neteko nustatyti nė vieno teigiamo ligos atvejo.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas